Autor Mladen Šolak

Sjajan gol iskusnog srpskog internacionalca u prvoj utakmici Verone u sezoni. Zaigrao je i Ivan Ilić - prvi put kao stoprocentno igrač italijanskog kluba.

Bomba Darka Lazovića sa 25 metara: Zaigrao i Ilić, prvi put od transfera od 7,5 miliona! Izvor: YouTube/Serie A/Screenshot

Dan poslije sjajnog početka sezone raspucanog Dušana Vlahovića u Kupu Italije, raspoložen za pogotke bio je i Darko Lazović (30).

Srpski internacionalac bio je strijelac za Veronu u pobjedi protiv trećeligaša Katancara (3:0) i postigao je veoma lijep gol - iz slobodnog udarca.

Lazović je u 42. minutu namjestio loptu na oko 25 metara od gola, šutirao snažno i zatresao mrežu.

Pogledajte taj gol:

Lazović je tim golom započeo svoju treću sezonu u Veroni, a sedmu u Italiji, gdje je prve četiri godine nosio dres Đenove.

Njegov saigrač, srpski vezista Ivan Ilić (20) odigrao je posljednjih 15 minuta utakmice i prvi put je nastupio za Veronu kao 100 odsto njen igrač, jer je do ove nedjelje bio na pozajmici iz Mančester sitija.

Italijanski klub sada je otkupio njegov ugovor za 7,5 miliona evra, nakon što je prošle sezone na pozajmici u istom timu ostavio odličan utisak i zaradio poziv selektora Dragana Stojkovića Piksija u "A" reprezentaciju Srbije.

Prema pisanju italijanskih medija, Mančester siti je ubacio važnu klauzulu prema kojoj ima pravo da ga opet otkupi, pod uslovom da procjene da bi Nišlija ipak trebalo da dobije šansu među "građanima".