Nejmar, Gabrijel Žezus, Firmino i Rišarlison će ponovo da ga jure – nova sezona, stari ŽOAO PEDRO!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Najbolji brazilski strijelac u posljednjih nekoliko sezona na startu Serije A ponovo krenuo silovito.

Serija A 1 kolo Kaljari - Specija 2-2 Izvor: EPA/FABIO MURRU

Na pitanje ko je trenutno najubojitiji Brazilac mnogi će prvo pomisliti na Nejmara, Gabrijela Žezusa ili Rišarlisona, ali već nekoliko sezona unazad to je Žoao Pedro.

Napadač kojeg je Kaljari 2014. platio čitacih 1,3 miliona evra sa 18, odnosno 16 već dvije sezone je najefikasniji Brazilac u ligama „petic“, a mnogo skuplje brazilske i ove sezone će morati da ga jure.

Sa dva gola u razmaku od četiri minuta Žoao Pedro u ponedjeljak uveče donio je remi 2:2 Kaljariju protiv Specije, koja je imala prednost od dva gola, a onda morala i da se brani.

Žoao Pedro u 62. smanjio je na 2:1, a četiri minute kasnije izjednačio iz jedanaesterca nakon jedne zanimljive situacije.

Golman Spacije Džeron Zoet je skrivio jedanaesterac oborivši Pavoletija, ali neposredno prije toga na drugoj strani je u šesnaestercu Kaljarija sapleten Emanual Gijasi.

Gledao se VAR, da bi na kraju sudija Frančesko Forno pokazao da je jedanaesterac za Kaljari.

Kapiten ekipe bio je precizan sa bijele tačke i upisao je svoj 75. gol u crveno-plavom dresu.

U samo četiri minute Specija je ostala bez velike prednosti i umjesto tri sa Sardinije nosi jedan bod.