Piksi sprema totalnu ofanzivu: Dva golgetera, a kreativnost iza njih za napad na Luksemburg!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Selekcija Srbije mogla bi da napadne goste u veoma ofanzivnom sastavu, što bi svakako obradovalo navijače.

luksemburg srbija dragan stojković piksi ofanzivni sastav Izvor: MN PRESS

Mogla bi fudbalska reprezentacija Srbije da obavi veliki posao tokom septembarskog prozora za kvalifikacije.

Dolazi joju goste Luksemburg, zatim putuje na noge Ircima u Dablin, a šest bodova sa tih mečeva mogli bi da budu ključni u borbi za Mundijal u Kataru naredne godine. Nacionalni tim je za sada fokusiran na meč koji se u subotu od 18:00 igra u Beogradu, a Piksi je spremio izuzetno ofanzivnu postavu.

Zna se da Dragan Stojković voli napadački fudbal, pa bismo večeras mogli da vidimo ekipu u kojoj su istovremeno Sergej Milinković-Savić, Dušan Tadić, Dušan Vlahović i Aleksandar Mitrović.

Sva četvorica su na početku sezone u odličnoj formi, pa selektora stavljaju na muke.

Piksi neće odustati od formacije 3-4-1-2 u kojoj je Srbija deklasirala Katar na prijateljskom meču u Debrecinu, ali će sada akteri susreta biti drugačiji. Tada su veću minutažu imali igrači iz drugog plana, dok se sada očekuje da selektor pošalje na teren najbolje fudbalere Srbije.

Meč je bitan jer je bi stvorio Srbiji značajniju bodovnu razliku u odnosu na protivnika i nastavio potjeru za Portugalcima, koji su golovima Kristijana Ronalda upisali pobjedu protiv Irske. Napravili su preokret u posljednjih sedam minuta meča, ali kako kaže Dragan Stojković Piksi - nas zanima samo ono što mi radimo!

Tako će biti i kad budemo gostovali u Portugalu, ali moramo da pobeđujemo i prije tog meča. Večeras je idealna prilika.

Ne treba pretpostavljati da će u startnoj postavi biti velikih iznenađenja. Rajković će čuvati gol Srbije, posljednja linija je gotovo sigurna, a jedina nedoumica je mjesto lijevog bočnog igrača gdje konkurišu Filip Kostić i Filip Mladenović. Igrač Ajntrahta je u problemima zbog sukoba sa klubom pa nema minute u nogama, dok fudbaler Legije sjajno igra i na početku ove sezone.