Borac u prijateljskom meču nadigrao Slobodu: Meleg i Lukić pogađali!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Crveno-plavi upisali trijumf u prijateljskoj utakmici tokom mini-priprema na Balkani.

prijateleljski meč Borac - Sloboda 2-0 Izvor: MONDO/Vladimir Šutvić

Banjalučki Borac tokom reprezentativne pauze radi na Balkani, a u nedjelju je odigrao i prijateljski susret i upisao pobjedu.

Crveno-plavi su golovima Melega i Lukića savladali drugoligaša RS, ekipu Slobode 2:0 na njihovom terenu u Mrkonjić Gradu.

Trener Borca Nemanja Miljanović promiješao je sastav i pružio šansu od prve minute nekima koji su igrali manje u dosadašnjem toku sezone, pa su startnih 11 činili Lakić, Vojnović, Drča, Si. Dujaković, Subic, Mols, Ni. Dujaković, Meleg, Vušurović, Vukmanović i Živković.

"Debi" za Gajića

Neformalni debi, odnosno prvu utakmicu u dresu Borca odigrao je mladi Dejan Gajić koji je prije nekoliko dana stigao među crveno-plave. Devetnaestogodišnji veznjak rođen je u Brčkom, a prošao je mlađe kategorije Partizana i Voždovca.

Mreže su mirovale sve do 39. minuta, kada je Subić ubacio sa lijeve strane, a Meleg sa ivice šesnaesterca pogodio za vođstvo Borca 1:0.

U drugom poluvremenu slična situaciji i ponovo pogodak u finišu.

Ovoga puta strijelac za 2:0 bio je Lukić, a asistirao je Zakarić.

Fudbaleri Borca već u utorak igraju novi meč, a protivnik u Kupu Republike Srpske biće im Proleter.

Crveno-plavi naredne subote nastaviće I takmičenje u Premijer ligi BIH duelom protiv Slobode u Tuzli.