Srbiji sudi Španac koga svijet pamti po crvenom kartonu: Taj potez donio Realu trofej, ali je mnoge razbjesnio! (VIDEO)

Određen je arbitar za duel sa Ircima.

svjetsko prvenstvo 2022 kvalifikacije bih irska sudi španac sančez martinez Izvor: Profimedia

Srbija se nakon duela sa Luksemburgom i pobjede koja ju je dovela na čelo grupe u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo sastaje i sa Republikom Irskom.

Meč u Dablinu sudiće španski arbitar Hoze Marija Sančez Martinez koga ljubitelji fudbala pamte po crvenom kartonu koji je dao vezisti Real Madrida Federiku Valverdeu.

On je do sada sudio 15 međunarodnih utakmica, a crveni karton koji se pamti dao je u finalu Superkupa Španije u sezoni 19/20. Tada je poslije 90 minuta bio neriješeno, a onda se ušlo u produžetke.

U 115. minutu Alvaro Morata je poslije sjajnog dugog pasa krenuo ka golu, nije imao nikoga ispred sebe, ali je iza sebe imao nekoliko fudbalera Reala. Mladi Urugvajac je procijenio da ne treba rizikovati pet minuta prije kraja i napravio je grub prekršaj sa leđa.

Sančez Martinez mu je odmah pokazao crveni karton, a kasnije je Real pobijedio 4:1 na penale. Urugvajac je poslije isticao da bi uvijek tako reagovao, a mnogi su mislili da je taj potez nesportski.