Afrikanci oborili rekord Crne Gore: Faul u 5. sekundi - sudija odmah dosudio penal! (VIDEO)

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Pretpostavlja se da je ovo najbrži penal u fudbalskoj istoriji.

penal nakon 5 sekundi tanzanija madagaskar Izvor: Twitter/Printscreen/@osmilthirteen

Nerealna scena viđena je u Africi. Tokom tamošnjih kvalifikacija za Mundijal, na meču Tanzanije i Madagaskara, kontakt golmana i fudbalera dogodio se već u četvrtoj, a sudija je dosudio penal u petoj sekundi meča!

Tanzanija je tako dobila priliku da sa bijele tačke stigne do prednosti već u prvim sekundama meča i to su iskoristili. Erasto Nioni bio je precizan i doneo je radost navijačima fudbalske reprezentacije Tanzanije.

Teško je zamisliti penal nakon samo četiri sekunde fudbala, zar ne? Simon Msuva je pretrčao je polovinu terena i u kaznenom prostoru napao jednu dugu loptu, a nespretna reakcija golmana bila je kobna za Madagaskar. Istina, pomogli su i smušeni defanzivci koji nisu reagovali na pravi način.

Tako je čuvar mržee Melvin Adrijen morao da obori protivničkog ofanzivca, što se završilo najstrožom kaznom.

Pogledajte kako je to izgledalo:

Pretpostavlja se da je ovo najbrže dosuđeni penal u istoriji fudbala. Do sada su rekord držali Crnogorci koji su 2014. godine protiv Gane dobili udarac sa bijele tačke nakon deset sekundi. U klupskom fudbalu kao rekord se navodi detalj sa meča Hamburg - Paderborn, gdje je kazneni udarac dosuđen nakon osam sekundi igre.

Tanzanija je ovaj penal pretvorila u gol, kasnije postigla još jedan pogodak, ali je Madagaskar uspio da se vrati u igru i izjednači do poluvremena. Ipak, Tanzanijci su stigli do pobjede, golom u 53. minutu za konačnih 3:2.

Nakon dva odigrana kola u ovoj grupi, Tanzanija i Benin imaju po četiri osvojena boda, DR Kongo je treći sa dva, dok Madagaskara nema nijedan bod na svom kontu.