Golman Radnika tragičar u porazu od Tuzle sitija! Gosti slavili u Bijeljini i ostali na vrhu tabele!

Fudbaleri Tuzle sitija nastavili su seriju pobjeda u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

radnik - tuzla siti, plbih, 8. kolo Izvor: Promo/FK Tuzla City

Do šestog trijumfa u sezoni, izabranici Husrefa Musemića stigli su zahvaljujući lošoj večeri čuvara mreže Radnika Azura Aljkanovića, koji je bio direktan krivac kod sva tri gola.

Domaćinu se sve posložilo kako treba na Gradskom stadionu - poveli su pogotkom Faruka Gogića u 19. minutu, ali je Elvis Mehanović anulirao vođstvo samo tri minuta kasnije poslije prve loše reakcije Aljkanovića.

Međutim, Tuzlaci su ostali bez Mehanovića zbog dva žuta kartona u 35. minutu pa su do kraja igrali sa 10 igrača u polju.
Ipak, ekipa Vlade Jagodića nije uspjela da brojčanu prednost iskoristi iako je imala nekoliko dobrih prilika, da bi potom Aljkanović ponovo pogriješio i poslije kornera mu je lopta prošla kroz ruke nakon udarca Petra Mišića.

Tuzlaci su pobjedu potvrdili pet minuta prije kraja nakon nove greške Aljkanovića, koji je promašio loptu nakon kornera, a Mehanović Mirzad je poslao u mrežu za konačnih 1:3.

RADNIK: Aljkanović, Šubert, Nikić (Urošević), Batar, Popara (Motika), Vasić (Hasukić), Ristanović, Gogić (Tahrić), Marković, Pantelić, Đurić.

TUZLA SITI: Fejzić, Čeliković, Efendić, Šukilović, Nukić, Gavrić (Brkić), Tomašević (Đerić), M. Mehanović (Ubiparip), Džafić, Mišić (Mešinović), E. Mehanović.