BUNDES: Džabe Kuzmanoviću remek-djelo

Bajer u Leverkuzenu savladao Štutgart 4:2 (2:1) u meču 23. kola. Zdravko Kuzmanović strijelac za goste. Šalke pao u Menhenglabahu.

BUNDES: Džabe Kuzmanoviću remek-djelo Izvor: MONDO

Kada je srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović na početku drugog poluvremena "zario" loptu u mrežu domaćina, "švabe" su se drugi put tokom gostovanja u Leverkuzenu ponadale da će izbjeći poraz. Kuzmanović je sa distance tukao snažno i precizno za 2:2.

Međutim, nade fudbalera Štutgarta pokopali su Reinarc i Kisling u finišu - 4:2 (2:1).

"Švabe" su dva puta stizale vođstvo favorizovanog Bajera, ali su ponovo poklekle, doživjele su 14. poraz u sezoni i samo ih čudo može spasiti od seobe u "Cvajtu".

S druge strane i Bajer se nada čudu. Kao drugoplasirani je zadržao tri boda prednosti u odnosu na Bajern, ali snovi o tituli djeluju kao nerealni, jer mu Borusija iz Dortmunda bježi deset koraka.

U čuda vjeruju i u Menhenglabahu gdje je Borusija napravila preokret i pomjerila se sa dna. Preciznije, izjednačila se po broju bodova sa Štutgartom. Šalke je poveo već u 2. minutu preko Klugea, a Rojs u 12. i Idrisu u 23. su presudili gostima za konačnih 2:1.