FA KUP: Džeko pogodio i asistirao u "petardi" Sitija

Mančester siti sa "petardom" je ispratio Nots Kaunti (5:0) i plasirao se među šesnaest najboljih ekipa u FA kupu.

FA KUP: Džeko pogodio i asistirao u "petardi" Sitija Izvor: MONDO

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko ponovo je bio strijelac protiv engleskog trećeligaša, ali je za razliku od prvog susreta (1:1), kada je spasio "građane" eliminacije, ovoga puta upisao i asistenciju. I to kapitenu Karlosu Tevezu.

U listu strijelaca su se još upisali i Patrik Vijera (dva puta, a jednom je Francuzu asistirao Aleksandar Kolarov) i Majk Ričards.

Gosti su u prvih dvadesetak minuta potpuno dominirali na Istlendsu, pokazali su ekstremno skupom Sitiju da nisu došli da se brane. Čak su stvorili nekoliko odličnih šansi i čak pogodili stativu gola poprilično nesigurnog Džoa Harta.

Ipak, kazna za promašaje uslijedila je u 37. minutu kada je domaće u vođstvo doveo francuski veteran Patrik Vijera.

U nastavku, ponovo Vijera uspijeva da pogodi mrežu Nots Kauntija, poslije centaršuta Kolarova iz kornera, da bi Džeko u finišu utakmice asistirao Tevezu za sigurnih 3:0.

U 88. minutu, Argentinac se revanširao reprezentativcu BiH na asistenciji, serviravši mu loptu na pet metara, koju je Džeko rutinski sproveo do mreže.

Za konačnih 5:0 postarao se Ričards u sudijskoj nadoknadi, a posljednju šansu na meču nije uspio da iskoristi Džeko. Izišao je sam ispred golmana, ali je odlično reagovao gostujući čuvar mreže.

U narednoj rundi FA kupa, Siti će igrati protiv Aston Vile.

Arsenal opet u "reprizu"

"Tobdžije" su se namučile u komšiluku, protiv, takođe člana trećeg stepena takmičenja. Lejton Orijent se "izvukao" i obezbijedio novi meč sa Arsenalom.

Gosti su se dugo mučili da slome otpor Lejtona što je u uvodu drugog poluvremena uradio Rosicki. Međutim, Tehue je golom u 89. minutu izjednačio i donio veliku radost domaćim navijačima.

Menadžer Arsenala, Arsen Venger, je malo "promiješao karte" poslije pobede nad Barselonom u Ligi šampiona, odmarao je nekoliko igrača među kojima i Fabregasa, Van Persija...

Tako će njegov tim ko zna koji put ove sezone morati da igra revanš u kup takmičenjima.

Ukoliko na Emiratima opravda ulogu favorita Arsenal će se u četvrtfinalu sastati sa Mančester junajtedom.

Parovi četvrtfinala su: Stouk - Vest Hem/Barnli, Mančester siti/Aston Villa - Everton/Reding, Birmingem - Bolton, Mančester junajted - Arsenal/Lejton Orijent.