PRIMERA: "Fenjeraš" šokirao El Madrigal

Viljareal vodio protiv Malage do 82. minuta, a onda je posljednjeplasirani tim Primere izjednačio i postavio konačan rezultat - 1:1.

PRIMERA: "Fenjeraš" šokirao El Madrigal Izvor: MONDO

Viljarealu baš ne ide u posljednje vrijeme iako je pojačan oporavljenim Nilmarom. Poslije dva uzastopna prvenstvena poraza, na El Madrigalu ga je sapleo i "fenjeraš".

"Žuta podmornica" je planirala pobjedu kojom bi se izjednačila sa Valensijom na trećem mjestu i djelovalo je da će je ostvariti, jer je vodila do 82. minuta. Strijelac vodećeg gola bio je Ruben u 36. minutu.

Međutim, planove joj je pokvario Fernandez - 1:1.

Do plijena su u finišu utakmica stigli i Rasing i Deportivo.

Ekipa iz Santandera je iz penala u 88. minutu pobijedila Hetafe 1:0. Tada je domaćin ostao bez isključenog Marsana.

Tim iz La Korunje je osvojio bod na gostovanju Almeriji (1:1) pogotkom Aranzubije u 95. minutu.

Osasuna je bila ubjedljiva protiv Espanjola - 4:0. Dejan Lekić je u igru ušao u 84. minutu.