"Minimalac" Napolija, sada na San Siro!

Napoli pobijedio Kataniju golom Kolumbijca Zunige i vratio se na tri boda "minusa" u odnosu na Milan, uoči međusobnog okršaja 28. februara.

"Minimalac" Napolija, sada na San Siro! Izvor: MONDO

Fudbaleri Napolija položili su jedan od težih ispita u klupskom fudbalu, a to je prvenstveni meč između dvije teške utakmice na evrosceni.

Savladali su Kataniju rezultatom 1:0 (1:0), pogotkom ofanzivnog beka Huana Kamila Zunige u 25. minutu, a u finišu imali sreće da gosti ne izjednače preko Morimota i Maksija Lopeza.

Situacija u vrhu tabele Serije A, poslije 26. kola je ista kao prije sedam dana: Milan 55, Napoli 52, Inter 50 (u međuvremenu dobio zaostali meč sa Fiorentinom), Lacio 48...

To znači da će se narednog ponedeljka na San Siru igrati meč čiji će ishod imati velikog uticaja na trku za "skudetom": Milan - Napoli!

Dok će se "rosoneri" mirno pripremati za derbi, Napolitancima u četvrtak predstoji revanš šesnaestine finala Lige Evrope, protiv Viljareala u gostima. Poslije 0:0 na stadionu San Paolo, smiješi im se težak, iscrpljujući duel, a trener Valter Macari moraće pažljivo da rasporedi minutažu ključnih poluga svog tima.

Kao što je mogao da ispusti pobjedu nad Katanijom, Napoli je mogao da slavi i ubjedljivijim rezultatom.

Što nije bilo tako, krivac je prvi strijelac ekipe i čitavog prvenstva Edinson Kavani. Urugvajac je iz penala u 11. minutu pogodio stativu i tako ostao na 20 pogodaka, dva više od Antonija Di Natalea (Udineze), koji je u nedelju takođe "postio".

Macarijevom sastavu je ovo peti trijumf u posljednjih šest kola, samo su kiksirali na gostovanju Kjevu.

Katanija sa 26 bodova zauzima 17. mjesto i kao i obično, boriće se za opstanak do posljednjeg kola.