Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

“Milioneri” sa desetoricom na terenu upisali drugi poraz u sezoni!

bundesliga borusija menhengladbah pobijedila dortmund Izvor: EPA/RONALD WITTEK

Borusija Mehengladbah katastrofalno je otvorila sezonu, ali je uprkos tome iznenadila imenjakinju iz Dortmunda i trijumfon 1:0 na Borusija Parku obradovala svoje navijače.

Do druge pobjede u posljednja tri meča Borusija Menhengladbah stigla je u 37. minutu pogotkom Zakarije, ali se odlučujući trenutak desio tri minute kasnije.

Mahmud Daud zaradio je drugi žuti karton zbog kojeg je morao u svlačionicu, a gosti iz Dortmunda sa desetoricom na terenu nisu bili ni blizu izjednačujućeg gola.

Mučili su se “milioneri”, trener Marko Roze u nastavku je izvršio svih pet izmjena, ali nije uspio da u prvom gostovanju svom bivšem klubu kao trener Borusije Dortmund osvoji bar bod.

Iako u svojoj ekipi imaju jednog od najboljih napadača svijet Erlinga Brauta Holanda, fudbaleri Dortmunda praktično ništa nisu napravili pred golom Jana Zomera, o čemu govori podatak da nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola.

Nakon ove razočaravajuće partije Borusija Dortmund zaostaje četiri boda za velikim rivalom, minhenskim Bajernom koji sa 16 bodova drži prvu poziciju.