Prvi domaći trijumf Juvea – iz 3. pokušaja: Sampdorija pala u Torinu, Dibala zabrinuo navijače na Alegrijevom jubileju!

Torinski klub došao je do pobjede nad Đenovljanima u 400. utakmici Masimilijana "Maksa" Alegrija u italijanskoj eliti, odnosno u utakmici koju je obilježila povreda Paula Dibale.

serija a 6. kolo juventus sampdorija  Izvor: Profimedia

"Stara dama" uspjela je da veže dvije pobjede!

U prva četiri kola Serije A Juventus nije znao za trijumf, što je najgori klupski start u prvenstvu u posljednjih šest decenija.

A onda – dva trijumfa, prvo je savladana Specija na "Albertu Piku", a danas i Sampdorija na torinskom Alijancu:

JUVENTUS – SAMPDORIJA 3:2 (2:1)
/Dibala 10, Bonući 43 penal, Lokateli 57 - Jošida 44, Kandreva 83/

Tako je uljepšan jubilej Masimilijana "Maksa" Alegrija, koji je danas upisao 400. "recku" u rubriku "utakmice u Seriji A".

Sa druge strane, gorak ukus ostavlja povreda Paula Dibale, koji je desetak minuta nakon vodećeg gola Juventusa u suzama napustio teren zbog povrede i mjesto prepustio Dejanu Kuluševskom.

U desetom minutu je Argentinac postigao 90. gol u Seriji A, potom su Federiko Kjeza i Alvaro Morata propustili dvije odlične prilike da već tad odvedu meč u željenom smjeru – a onda je Dibala zabrinuo tifoze bjankonera.

U želji da stigne do jedne lopte prije protivničkog igrača, Dibala je proklizao te je zbog povrede bio primoran da prinudno završi veoma bitan meč za Juventus pred niz derbija.

Više informacija biće poznato u narednim danima, a Juventus je, lišen njegovih usluga, našao način da meč privede kraju i trijumfuje prvi put na domaćem terenu ove sezone, nakon poraza od Empolija (0:1) i remija sa Milanom (1:1).

Da je ostao na terenu, Dibala bi sigurno u 43. minutu preuzeo odgovornost i izveo penal, dosuđen nakon igranja rukom lijevog beka Đenovljana Nikole Murua.

Ovako je to uradio Leonardo Bonući, prvi put u Seriji A (!?), ali je Sampdorija ekspresno odgovorila – samo minut kasnije, poslije centaršuta Antonija Kandreve, reprezentativac Japana Maja Jošida je nadvisio defanzivnu liniju Juventusa i "zakucao" loptu u mrežu.

Ponovo se lakše disalo na torinskoj klupi kada je Manuel Lokateli, jedna od zvijezda prelaznog roka, postigao prvenac u crno-bijelom dresu.

Pogriješio je Omar Koli pred vlastitim golom i loptu predao direktno u noge Kuluševskom.

Makedonac je uknjižio asistenciju, a Italijan pogodak za novi plus od dva gola.

Dramu je, sedam minuta prije kraja, vratio asistent kod prvog gola Sampdorije Antonio Kandreva, međutim nije Juventus do kraja meča dopusio da mu izmakne veoma bitna pobjeda pred "paklen" raspored u narednim nedjeljama.

Slijedi okršaj sa aktuelnim prvakom Evrope Čelsijem u Ligi šampiona (29. septembar), prvenstveni sudari sa Torinom (2. oktobar) i Romom (17. oktobar), pa duel sa Zenitom u evro-eliti (20. oktobar) i onda dvoboj sa šampionom Interom (24. oktobar)...