"Ljepotica" na Marasiju! Verona imala 0:2, primila tri gola za osam minuta - pa stigla do boda u 90+1!

Odličnu utakmicu odigrali su Đenova i Verona

serija a 6. kolo đenova verona 3 3 Izvor: MN PRESS

Sve je imala Verona u svojim rukama, na gostovanju u Đenovi, sve do 76. minuta...

Uslijedio veliki preokret domaćih, drugi put su ove sezone nadoknadili minus od dva gola i poveli – ali su na kraju morali da se zadovolje bodom!

ĐENOVA – VERONA 3:3 (0:2)
/Krišito 77 penal, Destro 80, 85 – Simeone 8, Barak 49 penal, Kalinić 90+1/

Sjajan meč smo gledali na Marasiju!

Na gostovanju Kaljariju prije 13 dana, "Ponos Sardinije" je poslije 56 minuta imao prednost od dva gola.

Nije se Đenova predavala i uspjela je do kraja meča da preokrene stvari, baš kao i večeras – ali za razliku od tog duela, ovog puta nije znala da nađe put do pobjede!

Pogocima Simeonea i Baraka, tim hrvatskog trenera Igora Tudora koračao je ka pobjedi, prvoj na ovom terenu još od decembra 1989. godine.

I onda, za samo osam minuta – tri gola crveno-plavih!

Pogodio je prvo Domeniko Krišito, potom mu se na listi strijelaca pridružio dvostruki strijelac Matija Destro – ali tu nije bio kraj šokantnim dešavanjima!

U prvom od pet minuta nadoknade, gol za Veronu postigao je Hrvat Nikola Kalinić i spasio svog zemljaka na klupi prvog poraza u novom klubu.