LE: Porto i Sevilja - da se zna "stariji"

Sevilja pobijedila u Portu 1:0, ali je portugalski klub prošao u osminu finalu, jer je u prvom meču bio bolji - 2:1.

LE: Porto i Sevilja - da se zna "stariji" Izvor: MONDO

U jednom od tri para šesnaestine finala Lige Evrope u kome obe ekipe u riznici imaju evropske trofeje poznat je pobjednik - u osminu finala plasirao se Porto iako je u revanšu na svom terenu poražen od Sevilje 0:1 (0:0).

Portugalski tim je u prvom meču u Andaluziji pobijedio 2:1.

Preostala dva takva para su Ajaks - Anderleht i Sporting - Rendžers.

Iz duela Porta i Sevilje dalje je prošao trofejniji klub - bivši dvostruki šampion Evrope i svijeta i osvajač Superkupa Evrope i Kupa UEFA, a eliminisan je dvostruki pobjednik Kupa UEFA i vlasnik jednog trofeja u Superkupu Evrope.

Porto je stvarao šanse i promašivao. Zato je kažnjen u 71. minutu.

Alvaro Negredo je poslao loptu u prazan prostor, Luis Fabijano je u duelu "otresao" Alvara Pereiru i izvršio rutinski egzekuciju - 0:1.

Samo minut kasnije upravo je Pereira isključen zbog prekršaja nad Garijem Medelom. Međutim, snage su izjednačene već u 77. minutu kada je "pocrvenio" i Aleksis Ruano zbog povlačenja Hulka.

Borba se rasplamsala, jer gosti nisu imali šta da izgube, morali su da daju još jedan gol za plasman u narednu rundu. To je ostavilo prostora za napade domaćina... Ipak, golova više nije bilo, pa su se domaćini radovali uprkos porazu.

U danu kada je Sevilja igrala meč u Portu, španski mediji su najavili promjenu na njenoj klupi. Tvrde da će Gregorio Mancano ostati trener kluba iz Andaluzije do ljeta, kada će ga naslijediti sadašnji šef struke Atletiko Madrida, Kike Sančez Flores. Isti izvori tvrde da i "jorgandžije" planiraju rastanak sa svojim trenerom.