LE: Briljirao Džeko!

Reprezentativac BiH sa dva gola protiv Arisa (3:0) odveo Mančester siti u osminu finala Lige Evrope, gdje će igrati sa Dinamom iz Kijeva.

LE: Briljirao Džeko!  Izvor: MONDO

Edin Džeko je napokon proradio! Sa dva gola, prvo desnom, a onda lijevo nogom, u prvih desetak minuta otpisao je grčki Aris i ušutkao kritičare da je skupo plaćeni napadač koji ne zna da postiže pogotke. Pobjedu Mančester sitija je potvrdio Jaja Ture u 75. minutu. U narednoj rundi “građane”, za koje je svih 90 minuta solidno odigrao Aleksandar Kolarov, očekuje susret sa kijevskim Dinamom.

Poslije 3:0 u Briselu, Ajaks je imao lagan zadatak protiv Anderlehta. I u revanšu su “kopljanici” zabilježili pobjedu sa 2:0, a sav posao oko ovjere plasmana u osminu finala gdje ih čeka Spartak iz Moskve, završio je srpski reprezentativac Miralem Sulejmani.

Kijevljani su već u prvom meču sa Bešiktašom (4:1) osigurali plasman među 16, a na svom stadionu su ponovo deklasirali Turke (4:0). Pogotke su postigli Ognjen Vukojević, Andrej Jarmolenko, Oleg Gusev i Andrej Ševčenko. Miloš Ninković je u igru ušao u 62. minutu i upisao aistenciju Gusevu.

Mnogo neizvjesnije bilo je na El Madrigalu, gdje je Viljareal gubio od Napolija, ali je preko Nilmara i Đuzepe Rosija u finišu prvog poluvremena uspio da preokrene rezultat i izbaci Napolitance.

Rubin je u Tventeu uspio da nadoknadi dva gola minusa iz prvog dvoboja u Kazanju, ali je najprije Jansen u finišu prvog, odnosno Daglas na početku drugog poluvremena riješio muka navijače Holanđana - 2:2.

Benfika je poslije preokreta u Lisabonu (2:1) pobijedila i u Štutgartu (0:2), kome ni večeras odlični Zdravko Kuzmanović nije mogao da pomogne da izbori povoljan rezultat.
Najveće iznenađenje predstavlja remi BATE Borisova u Parizu (0:0), ali Pari sen Žermen ide u dalje takmičenje zbog dva gola u Bjelorusiji (2:2).

Partizanov rival iz grupne faze Lige šampiona, portugalska Braga nadoknadila je gol manjka protiv Leha iz Poznanja (2:0) i u osmini finala će igrati protiv Liverpula.