"Orlići" se revanširali "zmajićima": Poker golova u mreži BiH u Bačkoj Topoli!

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je ubjedljiv poraz od vršnjaka iz Srbije, samo dva dana nakon što su "zmajići" savladali "orliće" rezultatom 0:3 u Trening centru u Staroj Pazovi.

U-19: Srbija - BiH 4:0 Izvor: Fudbalski savez Srbije

Međutim, danas su raspoloženiji bili mladi srpski fudbaleri, koji su sa četiri gola u mreži ispratili vršnjake iz BiH na prijateljskoj utakmici u Bačkoj Topoli - 4:0 (0:0).

Svi golovi za "orliće" postignuti su u drugom poluvremenu u kojem je BiH igrala bez isključenog desnog beka Amara Musića, koji je zaradio crveni karton u 39. minutu.

Brojčanu prednost iskoristili su "orlići" pa su pogocima Vladimira Miletića u 49, Nemanje Motike u 57, Nikola Petkovića u 77. i Bojana Kovačevića u 81. minutu stigli do ubjedljivog trijumfa i s kamatama naplatiti prethodni poraz od izabranika Ivice Barbarića.

Inače, ovaj dvomeč odigran je u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje počinju u novembru.

Rivali BiH u predstojećem kvalifikacionom turniru su Irska, Crna Gora i domaćin Bugarska, dok su protivnici Srbije, selekcije Francuske, Sjeverne Makedonije i Albanije.

SRBIJA: Gočmanac (65. Janjić), Lazić, Krsmanović (83. Živković), Petković, Gluščević (46. Baždar), Stanković, Ajdar (73. Mićić), Motika (65. Bjeković), Miletić, Subotić (6. Kovačević), Hrstić (56. Ratkov).

BOSNA I HERCEGOVINA: Dalipagić, Musić, Cvjetinović, Šukilović (46. Trako), Šakota (46. Ilić), Krdžalić, Kahvić (41. Ramić), Mehmedović (46. Jaganjac), Čuić, Sučić, Kapetanović (83. Jovašević).