BUNDES: "Vukovi" slave Dijega

Brazilac promašio penal, a onda dao oba gola u pobjedi Volfsburga nad Borusijom iz Menhengladbaha - 2:1 (2:0).

BUNDES: "Vukovi" slave Dijega Izvor: MONDO

Volfsburg je konačno pobijedio. Ne tako davno bio je šampion Njemačke (2009), a sada se bori za opstanak. U toj borbi konačno je savladao nekog.

Poslije četiri uzastopna poraza, uz jedan postignuti gol, "vukovi" su pobijedili "fenjeraša", Borusiju iz Menhengladbaha - 2:1 (2:0).

Pitanje pobjednika odlučio je Dijego sa dva pogotka u prvom poluvremenu.

Prethodno, Brazilac je u 29. minutu promašio penal, tukao je preko gola, ali se u 36. minutu i deset minuta kasnije iskupio.

Saša Riter je ušao u kazneni prostor prošavši lagano kroz odbranu gostiju, poslao je loptu u sredinu, Makoto Hosebe je samo preskočio i tako ostavio Dijegu otvoren šut - 1:0.

U sudijskoj nadoknadi vremena u prvom poluvremenu Brazilac je sjajno izveo slobodan udarac sa 25 metara - 2:0.

Gosti iz Menhengladbaha su u Volfsburg došli osokoljeni trijumfom nad Šalkeom u prošlom kolu, ali je domaćin od starta krenuo agresivno i ofanzivno i zasluženo došao do tek druge pobjede u posljednjih 14 utakmica.

Ekipa Lusijana Favra uspjela je da ublaži poraz, preko kapitena Filipa Demsa u 74. minutu iz penala. Tada se trgla i krenula u ofanzivu, ali rezultata nije bilo.

Na drugoj strani, domaćin je u finišu još jednom zatresao mrežu Borusije, ali je pogodak Simona Kjera poništen zbog prekršaja.

Jesenas su isti rivali remizirali (1:1), a prije toga je Volfsburg ostvario pet vezanih pobjeda nad Borusijom.