PREMIJER: "Čekićari" ostavili "fenjer"

Vest Hem savladao Liverpul 3:1 (2:0) i pobjegao sa posljednjeg mjesta Premijer lige.

PREMIJER: "Čekićari" ostavili "fenjer" Izvor: MONDO

Vest Hem je zasluženo pobijedio Liverpul 3:1. Već u prvom poluvremenu domaćin je dominaciju pretočio u ubjedljivo vođstvo -2:0.

Skot Parker je "bocnuo" loptu i sa 16-17 metara savladao nemoćnog Pepea Reinu, smjestivši je uz stativu. U posljednjim trenucima prvog dijela i Demba Ba se upisao u strijelce - iskoristio je to što su ga protivnički defanzivci ostavili samog i glavom plasirao loptu u mrežu - 2:0.

Ekipa Kenija Dagliša se mučila, nije mogla da stvori ni šansu, a u finišu je krenula u stihijske napade što joj se isplatilo u 82. minutu. Glen Džonson je iz gužve pred domaćim golom ugurao loptu u mrežu i prepolovio "minus" gostiju.

Međutim, Liverpul nije imao snage za izjednačenje. Umjesto toga, Karlton Kol je u 91. minutu stavio tačku i donio veliku radost domaćim navijačima na Apton parku.

Uprkos porazu, "crveni" su ostali na šestom mjestu, a "čekićari" su četvrtom pobjedom u sezoni na svom terenu pobjegli sa posljednjeg mjesta. "Fenjer" su prepustili Viganu, koji ima 27 bodova, jedan manje od VBA (ima meč manje), Vest Hema i Vulvsa.

Vest Hem je prekinuo neprijatnu tradiciju - savladao je Liverpul poslije četiri uzastopna poraza. Odnosno, "crveni" su dobili čak 14 duela sa "čekićarima" od prethodnih 18 u svim takmičenjima.

Mančester siti je napravio kiks na svom stadionu, osvojio je samo bod protiv Fulama - 1:1 (1:0).

Nije djelovalo da će gosti napraviti iznenađenje, jer su "građani" poveli sredinom prvog poluvremena - Karlos Tevez je "upisao" asistenciju, a strijelac je bio Mario Baloteli. Međutim, tek što su se igrači vratili sa odmora uslijedilo je izjednačenje, donio ga je Demijan Daf.

Tim Roberta Manćinija lako je u četvrtak izašao na kraj sa Arisom (3:0) u Ligi Evrope, ali kao da je istrošio municiju, pa nije uspio da savlada Fulam.