BUNDES: Panta strelac, Verderu derbi

Marko Pantelić opet je pogodio. Verder pobedom u Hamburgu obezbedio kvalifikacije za Ligu šampiona.

BUNDES: Panta strelac, Verderu derbi Izvor: MONDO

Srpski internacionalac postigao je 13. prvenstveni gol ove sezone, a njegova Herta slavila je u 32. kolu na gostovanju u Leverkuzenu 2:1.

Derbi kola odigran je u Hamburgu, gde je Verder minimalnom pobedom dve runde pre kraja Bundeslige obezbedio barem kvalifikacije za Ligu šampiona. Jedini gol na susretu postigao je Hugo Almeida u petom minutu drugog poluvremena, kada je topovskim udarcem sa 18 metara poslao loptu pod prečku nemoćnog Rosta.

Nedugo zatim isključen je Frank Bauman, a zatim u finišu i Jurica Vranješ, medjutim, do kraja utakmice Hamburg nije uspeo da materijalizuje brojčanu prednost, čime je ostao bez bodova, ali i prilike da se kroz kvalifikacije domogne elitnog kontinentalnog takmičenja.

U svečarskoj atmosferi na "Alijanc Areni" Bajern je ugostio Arminiju i slavio sa 2:0. Šampion je poveo nakon akcije Ronija i Riberija, da bi u drugom delu preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca Podolski postavio konačan rezultat.

Volfsburg je u Frakfurtu pobedio domaći Ajntraht sa 3:2, dok je u derbiju začelja Nirnberg savladao Duizburg sa 2:0.