PRIMERA: Preokret Majorke, oporavak Sevilje

Majorka je kao gost pobijedila Espanjol 2:1, a Sevilja je kod kuće bila bolja od Sportinga 3:0.

PRIMERA: Preokret Majorke, oporavak Sevilje Izvor: MONDO

Činilo se da je lošoj seriji Espanjola došao kraj poslije odlične predstave u prošlom kolu protiv Real Sosijedada (4:1). Taj utisak je dodatno pojačan kada je u utorak uveče, takođe kao domaćin, poveo protiv Majorke golom Alvara u 19. minutu.

Međutim, da u ekipi iz Barselone ipak ne štima sve kako treba vidjelo se u drugom poluvremenu kada je Majorka, tradicionalno loša na gostovanjima, uspjela da napravi preokret.

Golovima Veba i Nsuea došla je do pobjede kao gost Espanjolu prvi put od 20. maja 2001. A od tada su u Barseloni odigrali devet utakmica.

Sevilja nije imala problema na Sančez Pishuanu protiv Sportinga, naročito pošto je ekipi iz Hihona isključen Eguren u 26. minutu. Odmah zatim Luis Fabijano je bio precizan sa penala, a pobjedu tima iz Andaluzije potvrdili su Peroti i Negredo - 3:0.

Tako se Sevilja rehabilitovala za neuspeh u Ligi Evrope i remi protiv Atletika u Madridu minule subote uprkos vođstvu od 1:0 i 2:1, dok je Sporting poražen poslije tri uzastopna prvenstvena remija.