PREMIJER BiH: Drina ostavila "fenjer"

Zvorničani su bili bolji od Budućnosti (2:0) u posljednjem meču 16. kola i pobjegli sa dna tabele Premijer lige Bosne i Hercegovine.

PREMIJER BiH: Drina ostavila "fenjer" Izvor: MONDO

Jedanput odgođeni susret Drine i Budućnosti zbog snijega igrao se u srijedu opet po potpuno "bijelom" terenu, na kom su se bolje snašli domaćini i stigli do tri velika boda u borbi za opstanak.

Već u 12. minutu Drina je stigla do prednosti golom Nikole Lazarevića, koji se dobro snašao na povratnu loptu Ivana Ninića I preciznim udarcem pogodio mrežu gostiju - 1:0.

Sredinom prvog poluvremena, Zvorničani su odlučili utakmicu preko Igora Ležajića, koji je sam izišao pred golmana Murisa Husića i iz drugog pokušaja smjestio loptu u gol - 2:0.

Ovom pobjedom, Drina je stigla do 17 bodova i ustupila "fenjerašku" poziciju mostarskim ekipama Zrinjskom i Veležu od kojih ima bod više, dok su Banovićani ostali na 17 bodova.

Drina - Budućnost 2:0
/Lazarević 13, Ležajić 25/

Gradski stadion u Zvorniku. Gledalaca: 500. Sudija: Josip Kožul (Široki Brijeg). Žuti kartoni: Krezović, Ćulum, Ležajić, Galin, Jaranović (Drina), Čolić (Budućnost).

DRINA: Maksimović, I. Lazarević, Knežević, Mitrović, Prebiračević (od 80. Jeremić), Krezović, Ćulum, Ninić, N. Lazarević (od 70. Savanović), Ležajić, Galin (od 64. Jaranović). Trener: Darko Vojvodić.

BUDUĆNOST: Husić, Čamrković, Čović, Čergić, Jahić (od 71. Đerzić), Omić, Slomić, Sarajlić, Haskić, Pirić, Ikanović (od 60. Šmigalović). Trener: Munever Rizvić.

TABELA: Borac 36, Željezničar 31, Sarajevo 28, Široki B. 25, Sloboda 24, Travnik 23, Čelik (22), Slavija 22, Sloboda , Olimpik 21, Leotar 21, Zvijezda 20, Budućnost 17, Drina 17, Zrinjski 16, Velež 16 bodova.