PRIMERA: Mesi pokorio Mestalju

Leo Mesi pogodio za pobjedu Barse u Valensiji (0:1). Saragosa pobijedila Bilbao i pobjegla iz opasne zone...

PRIMERA: Mesi pokorio Mestalju Izvor: MONDO

Barselona je slavila na jednom od najtežih gostovanja u Primeri u Valensiji i pobjegla Real Madridu na deset bodova razlike čime je trka za titulom vjerovatno završena ukoliko se do kraja ne dogodi čudo u Španiji.

Autor trijumfa bio je Argentinac Mesi u 77. minutu na asistenciju Adrijana. Ovo je Mesiju bio 27. gol u šampionatu i prvi je strijelac lige. Tri manje ima Kristijano Ronaldo, koji "posti" već šest i po sati.

Koliko je samo važnu pobjedu u 26. kolu Primere zabilježila Saragosa sa Ivanom Obradovićem u prvoj postavi. Na "La Romaredi" gostovao je Atletik Bilbao, koji je poslije prvog poluvremena vodio 1:0 golom Fernanda Ljorentea u 18. minutu.

Međutim, stvari na terenu potpuno su se preokrenule u nastavku meča. Prvo je Jiri Jarošik u 49. minutu izjednačio na 1:1, da bi samo sedam minuta poslije gola Čeha mrežu Baskijaca zatresao i Ikečukvu Uče - 2:1.

Ovim preokretom Saragosa je pobjegla iz zone ispadanja.

Viljareal i Valensija nastavljaju borbu za mjesto koje direktno vodi u Ligu šampiona. "Žuta podmornica" nije bila ubjedljiva protiv Herkulesa, ali je ipak osvojila vrlo važna tri boda - 1:0. Odlučujući gol postigao je Đuzepe Rosi u 22. minutu.

Real Sosijedad i Levante podijelili su bodove na "Anoeti" - 1:1. Domaćin je poveo preko Davida Zurutuza u 53. minutu, ali je goste iz Valensije spasio Asijer Del Horno 13 minuta prije kraja meča.

Isti rezultat bio je i na meču Hetafe - Atletiko Madrid. Domaćin je poveo već u trećem minutu preko Manua, ali su "jorgandžije" do boda stigle u 81. minutu.

Jedina utakmica bez golova odigrana je u Osasuni, gdje je gostovao Deportivo.