BUNDES: Verder pobijedio!

Tim iz Bremena se bori za opstanak, pa je pobjeda protiv Frajburga u 25. kolu možda i najbitnija u dosadašnjem toku Bundeslige.

BUNDES: Verder pobijedio! Izvor: MONDO

Konačno je krenulo i Verderu. Tomas Šaf može da odahne, jer je njegova ekipa pobijedila u gostima Frajburg, ekipu koja se bori za izlazak u Evropu - 3:1.

Ne može se još uvijek reći da je tim iz Bremena osvojio bodove spasa, ali sigurno da je stigao do i te kako bitnog trijumfa, poslije kojeg Verder ima tri boda više od Štutgarta i Kajzerslauterna, odnosno šest više od "fenjeraša" Borusije iz Menhengladbaha.

Još puno posla je pred "zelenima", međutim, pobjeda protiv favorizovanog Frajburga trebalo bi da bude injekcija, koja će Šafovim učenicima ubrizgati neophodno samopouzdanje. Kvalitet da igraju u Bundesligi, i to ne samo sporednu ulogu, sigurno da Marin, Frings, Pizaro, Vise, Prodl, Martezaker, Borovski... posjeduju.

Verder je pobjedio poslije šest utakmica u kojima je osvojio samo tri boda.

Gosti su poveli preko Sandra Vagnera u 12. minutu. Izjednačio je na početku drugog dijela Demba Sise iz penala. Ipak, igrači Verdera su skupili snage i opet okrenuli vodenicu na njihovu stranu. Novo vođstvo obezbjedio je Klaudio Pizaro u 76. minutu, a tačku na tek sedmi trijumf Verdera u šampionatu stavio je Marko Marin u 90. minutu.

KAČAR NAJAVIO POTOP HAMBURGERA

Posljedenja utakmica 25. kola odigrana je u Hamburgu gdje je Majnc pobijedio HSV sa 4:2 (0:1).

Dva puta je domaćin vodio, ali to nije bilo dovoljno da osvoji barem bod. Marsel Jansen je postigao gol u 18. minutu i rezultat od 1:0 u korist domaćina je ostao na snazi do kraja poluvremena.

U nastavku meča bilo je puno uzbuđenja i preokreta. Andre Šurle je izjednačio u 56. minutu, ali je vrlo brzo poslije gola Majnca Hamburger ponovo vodio. Na drugoj strani cilj je pogodio Hrvat Mladen Petrić.

Igrači HSV-a postigli su i treći gol, ali je ovaj put Gojko Kačar pogodio sopstvenu mrežu. To se dogodilo u 61. minutu, samo dva minuta pošto je ekipa Armina Veha ponovo stigla do vođstva. Nakon autogola srpskog reprezentativca sve je krenulo loše po HSV, a pobjednik je odlučen u posljednjih deset minuta.

Majnc je prvi put poveo u 82. minutu kada je Šurle postigao svoj drugi gol. Pobjednik je riješen šest minuta kasnije, jer je Franka Rosta savladao i Florijan Heler - 4:2.

Majnc je sa nova tri boda pretekao na tabeli Bajern, koji je pao na četvrto mjesto.