PRIMERA: Real pobjedom proslavio rođendan

Real na godišnjicu od osnivanja pobijedio Rasing - 3:1 u 27. kolu Primere.

PRIMERA: Real pobjedom proslavio rođendan Izvor: MONDO

Prije tačno 109 godina - 6. marta 1902. osnovan je Real Madrid. Na dan svog osnivanja Real je upisao rutinsku pobjedu protiv Rasinga u Santanderu - 3:1.

Najuspješniji klub svijeta lako je stigao do 21. prvenstvene pobjede, zbog koje Barselona i dalje mora da bude budna. Aktuelni prvak Španije ponovo ima sedam bodova prednosti.

Ni izostanak Kristijana Ronalda zbog povrede nije mnogo pomogao Rasingu.

Početak utakmice potpuno je protekao u znaku fudbalera Reala. Odbrana Rasinga bila je razbijena za tren, ali je izostala realizacija. Dvije prečke i kolosalna prilika, koju nije iskoristio Marselo, nisu skupo koštali Real.

Nastavili su Madriđani sa naletima ka golu Tona i to im se vrlo brzo isplatilo. Mesut Ozil je sredinom poluvremena podijelio dvije lopte, a Emanuel Adebajor i Karim Benzema rutinski su pogodili cilj. "Kraljevski klub" je za samo četiri minuta (23. i 24) poveo sa 2:0.

Real se neshvatljivo povukao u nastavku utakmice, što je domaćin pokušao da iskoristi.

Sjajnu priliku za Rasing propustio je Pablo Piniljos. On u 53. minutu nije iskoristio penal. Vrlo loš šut lako je zaustavio Iker Kasiljas. Njegovu grešku ispravio je Kenedi u 70. minutu, kada je iskoristio trenutak nepažnje u odbrani Reala.

Kratko je domaćin ima rezultatski priključak. Otvorio se Rasing, a to je gost odmah kaznio preko Benzeme. Francuz je u 75. minutu postigao svoj drugi gol - 3:1.

Slalom Di Marije u 84. minutu završen je prekršajem i još jednim penalom ovaj put za Real. Adebajor ništa bolje nije šutirao od Piniljosa, a odbranu jedanaesterca upisao je i Tono. Propustio je napadač Reala da postigne svoj drugi gol na meču.