Filip Kostić asistirao za pobjedu Ajntrahta u 95. minutu: U Frankfurtu pala "stara mušterija"

Srpski reprezentativac Filip Kostić astitirao je za pobjednički pogodak Ajntrahta u 95. minutu protiv Union Berlina.

Ajntraht - Union Berlin, Bundesliga 13. kolo Izvor: Sascha Steinbach/EPA

Iako je Union Berlin ove sezone bolje plasiran u Bundesligi, tradicionalno Ajntraht je mnogo uspješniji u međusobnim duelima.

Tako je bilo i u nedjeljnoj utakmici 13. kola u kojoj je frankfurtski tim stigao do vrijednih bodova u posljednjim trenucima utakmice i to u režiji srpskog fudbalera Filipa Kostića!

AJNTRAHT - UNION BERLIN 2:1 (1:0)

Gosti su na "Dojč Bank park" u Frankurtu stigli kao šestoplasirani i sa pet bodova više od "orlova", ali su samo jednom u 11 međusobnih susreta uspjeli da zabilježe pobjedu.

Izabranici Olivera Glasnera su međutim bili mnogo kvalitetniji rival od gostiju iz njemačke prestonice i samo zbog nepreciznosti i dobrih odbrana golmana Adreasa Litea nisu do odlaska na odmor riješili pitanje pobjednika.

Pogodili su i prečku (Daiči Kamada), ali i dali jedan gol preko Đibrila Soa, koji se najbolje snašao u 22. minutu i pogodio mrežu Uniona - 1:0.

Međutim, berlinski tim se probudio u nastavku utakmice i do izjednačenja stigao iz penala, koji je nakon konsultacija iz VAR sobe pokazao arbitar Saša Stegeman, a u izjednačenje pretvorio iskusni Maks Kruze - 1:1.

Do kraja je bilo još nekoliko dobrih šansi za Ajntraht, a najbolju je propustio Gonkalo Pasijensija u 75. minutu kada je sjajno intervenisao golman berlinske ekipe.

Mogao je i reprezentativac Srbije Filip Kostić, koji je odigrao svih 90 minuta, da se u nekoliko navrata ponovo upiše u strijelce, međutim, u nedjelju nije podesio nišanske sprave kao u prethodnom dvoboju sa Frajburgom (0:2).

Ipak Kostić je bio jedan od najboljih na terenu vjerovatno u posljednjoj (polu)sezoni u Ajntrahtu s obzirom da srpskog reprezentativca već dugo povezuju sa milanskim Interom, s kojim je navodno već postigao dogovor o prelasku za platu od 2.5 miliona evra i to kao zamjenu za hrvatskog fudbalera Ivana Perišića.

I kad se očekivala podjela bodova u petom minutu nadoknade, Srbin je centrirao s lijeve strane u kazneni prostor, a tamo je najviše skočio Obite Evan N'Dika i glavom poslao loptu u mrežu za treću uzastopnu pobjedu - 2:1.

Interesantno, Ajntrahtu je ovo bio šesti gol u sudijskoj nadoknadi ove sezone, što je najviše od svih timova u Bundesligi.

Iako danas nije bio strijelac Kostić je i dalje ostao udarna igla Ajntrahta - tri postignuta gola i pet asistencija.