JSL: Ilić čuva "lale", strijelce opilo sunce

Vojvodina golom Brane Ilića slavila u Ivanjici i održala stoprocentan učinak u proljećnom dijelu sezone. Spartak slavio na Brdu, na tri stadiona 0:0.

JSL: Ilić čuva "lale", strijelce opilo sunce Izvor: MONDO

Treće proljećno kolo i treća pobjeda Vojvodine, za ostanak u trci sa Partizanom i Crvenom zvezdom!

Novosađani su još jednom obezbijedili bodove u drugom poluvremenu, a čovjek odluke bio je Brana Ilić u 61. minutu. Nekadašnji napadač Partizana sa peterca je neometan pogodio mrežu Javora, koji je prema prikazanoj igri i šansama mogao bar do boda.

Ilić je prije sedam dana riješio i meč sa Jagodinom u gostima, što mu daje nezvaničnu titulu MVP-ja u sastavu Zorana Milinkovića.

Spartak je opravdao ulogu favorita protiv Čukaričkog, mada je bio na "dobrom" putu da po treći put zaredom odigra 0:0.

Mučenje pred nevjerovatnih 100 (sto) gledalaca prekinuo je 11 minuta prije kraja Darko Puškarić, pogotkom sa 20 metara, da bi kapiten Vladimir Torbica postavio konačan rezultat iz penala u 90. minutu.

Čukarički je i dalje bez pobjede, sa četiri remija i čak 14 poraza, dok je Spartak sa ova tri boda izbio na peto mjesto. "Golubovi" su preskočili Slobodu Sevojno, koja je u Lučanima prekinula mini-seriju Rada od dvije pobjede - 0:0.

Isti, "najnepopularniji" rezultat, zabilježen je i na mečevima BSK - Smederevo i Metalac - Borac. Smederevci su rekorderi Superlige sa deset remija, a od toga je čak sedam puta bilo 0:0!

Do 19. kola, narednog vikenda, biće odigrane prve polufinalne utakmice Kupa Srbije: Sloboda Sevojno dočekaće Vojvodinu, a Partizan u derbiju Crvenu zvezdu.