VATERPOLO: Partizan je neprikosnoven

Vojvodina izdržala jedno poluvrijeme protiv Partizana u derbiju srpskog prvenstva. Crno-bijeli su i dalje mnogo jaki za domaću konkurenciju.

VATERPOLO: Partizan je neprikosnoven Izvor: MONDO

U prvom susretu vaterpolista Partizana i Vojvodine na Banjici bilo je neizvjesno i crno-bijeli su izvojevali tijesnu pobjedu - 5:4.

Mnogo manje neizvjesnosti, tačnije gotovo nikakve, bilo je danas u Novom Sadu. Partizan je ubjedljivo porazio Vojvodinu 13:5 (5:1, 1:3, 4:1, 3:0) i zaista bi trebalo da se dogodi čudo da ekipa sa Banjice i ove godine ne osvoji "duplu krunu" u domaćim takmičenjima.

Iako je u srijedu imao vrlo tešku utakmicu protiv dubrovačkog Juga u Evroligi, Partizan je odlično počeo meč u Novom Sadu i djelovao je mnogo svježije. Iako je igrao bez važnih šrafova Milana Aleksića i Nikole Rađena, Partizan je pokazao da ima dovoljno kvalitetnih rezervi.

Crno-bijeli su poveli 5:1, činilo se odmah poslije prve četvrtine prelomili meč, međutim, mlada ekipa Vojvodine se vratila u drugoj dionici dobivši je 3:1.

Međutim, u trećoj četvrtini Partizan je dodao gas i ponovo stekao visoku prednost, da bi je do kraja meča samo uvećao.

Najefikasniji u Partizanu, ujedno i na meču bili su Aleksandar Radović (na slici) i Miloš Ćuk sa po tri gola.

"Malo smo se i pribojavali ovog meča, jer smo prije nekoliko dana igrali sa Jugom, a i Vojvodina nas je dobro namučila u prvom susretu u sezoni, bila je tada čak bliža pobjedi. Međutim, mi smo u prethodna dva mjeseca digli formu i odigrali smo kvalitetno i čini mi se lakše nego što smo očekivali ostvarili trijumf", izjavio je poslije meča igrač Partizana i srpski reprezentativac Marko Avramović, strijelac jednog gola na ovom meču.

Njegov kolega iz reprezentacije Srbije, mladi Nemanja Ubović čestitao je rivalu na zasluženom trijumfu.

"Vidjelo se gdje su oni, a gdje mi. I bez Aleksića i Rađena, vidi se da je Partizan prava ekipa. Mi smo trenirali tri nedelje, nismo gotovo odigrali utakmicu", rekao je igrač Vojvodine.

Partizan je prvi u prvenstvu sa 18 bodova, Vojvodina je ostala na 12.