BUNDES: Vedad srušio "milionere", Roben gazi

Holanđanin Arjen Roben najzaslužniji za debakl Hamburga u Minhenu - 6:0. Postigao je het-trik. Hofenhajm golom Vedada Ibiševića savladao lidera.

BUNDES: Vedad srušio "milionere", Roben gazi Izvor: MONDO

U Bajernu ne vjeruju da mogu do titule i poslije blistavog subotnjeg izdanja i poslije trećeg poraza u sezoni lidera Bundeslige, Borusije iz Dortmunda. Razlika je i dalje ogromna - 16 bodova.

Ali, Bavarci vjeruju da mogu daleko u Ligi šampiona. Zaprijetili su Interu, sa kojim će u utorak igrati revanš osmine finala (imaju prednost iz Milana 1:0). Šampion Evrope će doći u Minhen "na noge" ekipi koja je demolirala Hamburger - 6:0 (1:0).

Het-trik je ostvario Arjen Roben, čijim golovima je Bajern stigao do 3:0. Holanđaninu je dva puta asistirao Frank Riberi, a onda su na kratko zamijenili uloge, pa se u strijelce upisao i Francuz. Iživljavanje na ekipi za koju je igrao Gojko Kačar nastavio je Tomas Miler, a autogolom je zaključio Hajko Vesterman.

Tako se tim Luja Van Gala rehabilitovao poslije dva prvenstvena poraza od po 1:3, od lidera i Hanovera.

I dok su se Bavarci poigravali, "milioneri", sa Nevenom Subotićem u sastavu su pretrpjeli poraz poslije osam kola. Savladao ih je Hofenhajm pogotkom Vedada Ibiševića u 63. minutu.

Međutim, u Dortmunu ne brinu, jer, uz meč više, bježe drugoplasiranom Bajeru čak 12 bodova.

Osokoljeni Šalke, poslije plasmana u četvrtfinale Lige šampiona, "provukao" se kao domaćin protiv ekipe u najgoroj formi u Bundesligi, Ajntrahta. Angelos Haristeas donio je Šalkeu prvu pobjedu poslije tri "sušna" kola golom u 84. minutu - 2:1. Tim iz Frankfurta je u posljednjih devet utakmica osvojila samo dva boda!

Šalke nije izgubio od Ajntrahta na posljednjih 12 prvenstvenih utakmicama, na kojima je pobijedio devet puta.

Poslije Ajnhtrahta, najgoru formu u posljednje vrijeme pokazivao je Kajzerslautern, koji je u subotu pobijedio. I to kako! Slavlje domaćim navijačima donio je Ervin Hofer u 93. minutu, a razočaranje pristalicama Frajburga - 2:1. Prethodno, Adam Nemec je dva puta tresao mrežu, prvo svog Kajzerslauterna, a onda i gostujuću.

U istom minutu "trojku" je upisao i Nirnberg. Strijelac u Volfsburgu je bio Per Nilson za konačnih 1:2.

Verder je poslije šest mečeva bez pobjede, savladao Frajburg prošle nedelje i bio je nadomak drugog uzastopnog prvenstvenog uspjeha, koji bi ga odveo daleko od opasne zone

"Zeleni" su na Vezeru vodili od 39. minuta protiv "fenjeraša" iz Menhengladbaha. I dok su domaći navijači očekivali posljednji zvižduk sudije, šokirao ih je Dante, koji je Borusiji donio bod - 1:1.