PREMIJER BiH: Željo trojkom ispratio "vezire"

Željezničar je rutinski savladao Travnik (3:0) i približio se lideru Borcu na pet bodova minusa.

PREMIJER BiH: Željo trojkom ispratio "vezire" Izvor: MONDO

Duel drugoplasirane i četvrtoplasirane ekipe na Grbavici trebao je biti derbi, ali su igrači Želje sav posao riješili već u prvom poluvremenu protiv Travničana (3:0) u posljednjem subotnjem meču 18. kola Premijer lige BiH.

Nakon početnog ispitivanja snaga i nekoliko polušansi na obje strane, izabranici Amara Osima su stigli do prednosti u 28. minutu pogotkom Bajre Spahića.

Mladi napadač je bio dobar na pripremama pa mu je Osim dao šansu zbog povrijeđenog Lazara Popovića, a Spahić je iskoristio na najbolji mogući način - 1:0.

U finišu prvog poluvremena Sarajlije su riješile pitanje pobjednika. Zajko Zeba je centrirao iz kornera, a najviši u skoku bio je Srđan Savić i glavom poslao loptu u mrežu "vezira" - 2:0.

U drugom dijelu, gosti sa Pirote su pokušali da uzvrate preko najagilnijeg Elvedina Varupe, koji je dva puta tukao pored gola Ibrahima Šehića.

Ubrzo je uslijedila je kontra za konačan krah Travničana. Zeba je upisao novu asistenciju, a realziator je bio Goran Marković - 3:0.

"Rezultat je dobar, a raste i nivo naše igre što je svakako dobar uvod pred utakmicu sa Širokim u polufinalu Kupa BiH", rekao je Osim i potom prokomentarisao i susrete rivala u Premijer ligi BiH.

"Borac i Sarajevo su igrali protiv ekipa koje su se borile za opstanak, tako da dva remija bez golova za mene nisu nikakvo iznenađenje".

Trener Travnika Nedžad Selimović čestitao je Želji zasluženu pobjedu.

"Došli smo na Grbavicu po pozitivan rezultat, ali Željezničar je imao inicijativu u prvom dijelu, koju smo uspjeli da anuliramo u nastavku. Međutim, to nije bilo dovoljno za eventualni bod. Čestitam protivniku na trijumfu", dodao je trener "vezira".

Željo nije primio nijedan gol u drugom dijelu sezone, a osvojio je sedam bodova. Pobijeđeni su fudbaleri Olimpika i sada Travnika, a Željo je u prošlom kolu odigrao 0:0 sa Zvijezdom u Gradačcu.