FA: Junajted izbacio Arsenal

Mančester junajted se pridružio Boltonu u polufinalu FA kupa. "Đavoli" nadigrali Arsenal na "Old Trafordu" - 2:0.

FA: Junajted izbacio Arsenal Izvor: MONDO

"Tobdžije" su do prije dvije nedelje konkurisale za sva četiri trofeja, ali im je poslije poraza od Mančester junajteda u četvrtfinalu FA kupu - 2:0, ostala borba samo na jednom frontu.

Birmingem i Nikola Žigić su im je uskratili slavlje u Liga kupu, Barselona ih je izbacila iz Lige šampiona, a "crveni đavoli" su im uskratili priliku da se vesele u FA kupu. Arsenalu ostaje još jedna šasna za trofej poslije šest godina - Premijer liga!

"Old Traford" i dalje je neosvojiva tvrđava za Arsenal, jer londonski klub nije pobijedio u domu Junajteda na posljednjih sedam utakmica.

Mančester je poslije prvog poluvremena vodio 1:0. Gol je postigao Fabio u 28. minutu.

Edvin van der Sar spasio je Junajted u dva navrata u 47. minutu. Koščelni iz dva navrata nije uspio da savlada 40-godišnjeg Holanđanina, koji je sjajnim intervencijama spasio Mančester.

Kazna za Arsenal stigla je vrlo brzo. Lopta se poslije centaršuta Rafaela odbila do Runija, koji je glavom šalje iza leđa Manuela Almunije. Igrao se 49. minut.

Moglo je da bude golova na obje strane. Mančester je propustio priliku da obezbijedi pobjedu, dok je na drugoj srani briljirao Van der Sar. I kada su igrači Arsenala probijali sve linije odbrane, nepremostiva prepreka bio je fantastični golman.

"Tobdžije" su se oprostile od Kupa...

Lošu sreću Arsenala upotpunila je povreda Johana Đurua desetak minuta prije kraja. Venger je već bio izvršio sve tri izmjene, a Švajcarac nije mogao da nastavi duel. Na nosilima su ga iznijeli sa terena.

Đuru je uganuo rame u sudaru sa saigračem Bakarijem Sanjom.

"Na žalost, do kraja sezone moraćemo da igramo bez Đurua", rekao je Venger.

Junajted je 11 puta pobijeđivao u FA kupu, dok Arsenal ima jedan trofej manje. Dva kluba su se ukupno 14 puta sastala u ovom takmičenju. Mančester je zabilježio sedam pobjeda, Arsenal je pet puta slavio, a dva meča su završena neriješenim rezultatom.

Aleksu Fergusonu i Arsenu Vengeru ovo je bio šesti duel u FA kupu. Škot ima četiri pobjede, a Francuz jednu. Dvije utakmice su završene bez pobjednika, ali je 2005. nakon penala Arsenal uzeo trofej, posljednji u bogatoj riznici! Bilo je to 21. maja na "Milenijum" stadionu u Kardifu.

Junajted u FA kupu posti još od 2004. godine.

Bolton je u prvoj utakmici četvrtfinala FA kupa pobijedio Birmingem u gostima sa 3:2.