BUNDES: Bajer "vidi" Ligu šampiona

"Aspirindžije" pobijedile Majnc (1:0) u gostima i učvrstile se na drugom mjestu. Kuzmanović ponovo strelac za Štutgart u pobjedi nad Hamburgom.

BUNDES: Bajer "vidi" Ligu šampiona Izvor: MONDO

Bajern je pobijedio Majnc - 1:0 u 26. kolu Bundeslige i na taj način smanjio prednost vodeće Borusije iz Dortmunda na devet bodova. "Milioneri" su u subotu doživjeli tek treći prvenstveni poraz (Hofenhajm 0:1).

Međutim, male su šanse da Bajer do kraja sezone stigne Borusiju u borbi za titulu, tako da trijumf protiv najvećeg iznenađenja prvog dijela sezone ima veliki značaj u borbi za drugo mjesto i direktan plasman u Ligu šampiona.

"Farmaceuti" su se učvrstili na drugoj poziciji sa pet bodova više od trećeplasiranog Hanovera i čak sedam od Bajerna, koji je na četvrtom mjestu.

Majnc je sve dalji od mjesta koja vodi u Ligu šampiona, ali i te kako još uvijek imaju dobre šanse da se plasiraju u Ligu Evrope, a ni najjače evropsko klupsko takmičenje nije potpuno izgubljeno. U svakom slučaju, ova sezona je za Majnc jedna od najuspješnijih u istoriji kluba.

Malo je nedostajalo da protiv Bajera osvoje novi bod, međutim, kazna je stigla u 82. minutu, kada je pobjednik odlučen golom Renata Augusto.

U poslJednjem meču ovog kola, Štutgart je pobIJedio 2:1 na gostovanju kod Sent Paulija. Domaći su poveli preko Fabijana Bola u 19. minutu, a izjednačio je reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović pet minuta kasnije. PobJedu gostima doneo je Sven Šiplok u 88. minutu.