PRIMERA: Eto zašto volimo fudbal

Sporting gubio od Viljareala 0:1, isključena mu dva igrača, ali ipak stigao do boda.

PRIMERA: Eto zašto volimo fudbal Izvor: MONDO

Bez dvojice isključenih igrača Sporting iz Hihona herojski je došao do boda protiv Viljareala u gostima u 28. kolu Primere.

Sporting je bio bolji rival tokom većeg dijela meča, stvarao je šanse, pogađao stative, ali je "žuta podmornica", koja je po poziciji na tabeli bila apsolutni favorit, povela golom fenomenalnog Đuzepe Rosija (njegovim 17. u sezoni).

Ipak, i pored tog vođstva Viljareal uopšte nije ličio na sebe. A imao je ogromnu prednost od 65. minuta, kada je Dijaz. Međutim, Sporting se nije predavao. I dalje je imao loptu u posjedu više od domaćina, napadao je.

U 90. minutu novi crveni karton za goste. Isključen je i Sastre. I očekivao se posljednji sudijski zvižduk...

A onda u drugom minutu sudijske nadoknade, šok za navijače Viljareala. Gonzalo je nesmostreno startovao na Naća Nova, koji je pao u šesnastercu i sudija je pokazao na penal.

Dijego Kastro je šmekerski izveo najstrožu kaznu i svojim devetim golom ove sezone doneo je veliki bod svom timu u borbi za opstanak.

Viljareal je očigledno u krizi. Ostvario je samo jednu pobjedu u posljednjih sedam kola.

Važne pobjede u borbi za opstanak ostvarili su i Osasuna i Malaga.

Osasuna se drugom vezanom pobjedom odmakla od opasne zone i sa nova tri boda je skočila čak šest mjesta (sa 16. na 10 poziciju).

Malaga je pobijedila Real u San Sebastijanu i izjednačila se sa Erkulesom i Almerijom po bodovnom saldu - svi imaju po 26.