SERIJA A: Inter još nije prvak!

Ime novog prvaka Italije neće biti poznato do poslednjeg minuta 38. kola Serije A, zakazanog za narednu nedelju! Inter ima 82, Roma 81 bod.

SERIJA A: Inter još nije prvak! Izvor: MONDO

Interu je za odbranu titule bila potrebna pobeda nad Sijenom na stadionu Đuzepe Meaca, međutim, gosti su u dva navrata stizali prednost "neroazura" i vraćaju se kući sa jednim bodom - 2:2.

Roma je na Olimpiku odradila svoj deo posla protiv Atalante (2:1), pa u samu završnicu sezone ulazi sa samo jednim bodom zaostatka.

Inter ima 82, a Roma 81 bod. Interesantno je da oba kandidata za titulu kroz sedam dana gostuju ekipama koje se grčevito bore za opstanak.

Livorno i Empoli su već članovi Serije B, a Katanija (36 bodova) protiv Rome i Parma (34) protiv Intera jurišaće na pobede za željenu 17. poziciju na tabeli.

Katanija je bila nadomak cilja, ali je Alesandro Del Pjero golom u 89. minutu doneo izjednačenje Juventusu, a Sicilijancima "izbio" iz džepa dva od tri boda.

Fiorentina je napravila preokret u susretu sa Parmom i pobedom od 3:1 izbila na četvrto mesto.

Tek što je izbio na poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, Milan je pretrpeo debakl u Napulju (3:0) i možda će ipak morati da se zadovolji plasmanom u Kup UEFA.

"Rosoneri" u poslednjem kolu dočekuju starog prijatelja Udineze, dok Fiorentina gostuje Torinu, koji je pobedom u Livornu prebrinuo sve brige oko opstanka u eliti.