I Majorka pobedila Barsu, Saragosa ispada?

Atletiko Madrid osigurao plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, četiri kandidata za preostalo mesto koje vodi u drugu ligu.

I Majorka pobedila Barsu, Saragosa ispada? Izvor: MONDO

Holandski stručnjak Frenk Rajkard na najgori mogući način se oprostio od publike na Nou Kampu, pošto je Barselona uprkos vođstvu od 2:0 doživela poraz od Majorke - 2:3 golom Guize u 90. minutu.

Navijači Barse protestovali su protiv predsednika Đoana Laporte i loših rezultata koje je ostvarila skupocena ekipa, ali su zvižduci utihnuli posle golova Tijerija Anrija i Samjuela Etoa.

Majorka je izjednačila golovima Valera i Veba u razmaku od dva minuta, da bi prvi strelac lige Guiza u samom finišu iskoristio brojčanu prednost gostiju nakon isključenja Edmilsona.

Atletiko Madrid je na Visente Kalderonu savladao Deportivo minimalnim rezultatom i time osigurao plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Sevilja će morati da se zadovolji učešćem u Kupu UEFA, iako je u gradskom derbiju potvrdila klasu pobedom nad Betisom (2:0). Ekipa Ivice Dragutinovića tako će se vratiti u evrotakmičenje koje je osvajala 2005. i 2006. godine.

Novi-stari šampion Real Madrid odigrao je bez kalkulacija na gostovanju Saragosi. Iako su prebrinuli sve brige, "kraljevi" su uložili maksimalan napor i čak bili bliži pobedi.

Serhio je u 86. minutu neutralisao gol Robinja, ali Saragosi je jedan bod bio malo i ona se posle nerešenog rezultata 2:2 našla u zoni ispadanja. Kolo pre kraja sudbina tog tima zavisi i od rezultata koje ostvare drugi timovi.

Rekreativo i Osasuna su odmah iznad crte, sa po jednim bodom više od Saragose, a nije bezbedan ni Valjadolid.

Kroz nedelju dana sastaju se Majorka - Saragosa, Rasing - Osasuna i u direktnom okršaju za opstanak Rekreativo - Valjadolid.