Golčina Jovetića razljutila Lajpcig: Herta izjednačila preko Crnogorca, pa primila još pet komada!

Kakva utakmica u Berlinu!

Stevan Jovetić Izvor: FILIP SINGER/EPA

Malo ko mogao je očekivati pravu rezultatsku katastrofu Herte u Berlinu, ali fudbaleri RB Lajpciga kao da su se razljutili nakon izjednačujućeg gola koji je postigao Stevan Jovetić, pa su iskoristili igrača više na terenu i do vrha napunili mrežu domaćina.

Nije djelovalo da ćemo na Olimpijskom stadionu vidjeti goleadu. U prvom poluvremenu viđen je samo jedan pogodak, a mrežu domaćih zatresao je Benjamin Henriks.

Ipak, Herta je na startu nastavka uspjela da se vrati preko Jovetića. Dugo je Crnogorac vukao loptu, zatim snažno šutirao, imao je pomoć i jednog odbrambenog fudbalera gostiju kojeg je zakačila lopta i spasa sa golmana RB Lajpciga nije bilo.

Međutim, bilo je to sve što su Berlinci uspjeli da naprave na ovom meču.

U posljednjih pola sata meča gosti su postigli čak pet golova, a sve je krenulo nakon isključenja Marka Olivera Kempfa u 62. minutu.

Brojčana prednost odmah je došla do izražaja, Kristofer Nkunku iskoristio je penal i vratio prednost na stranu svog tima, da bi tri minuta kasnije ponovo pogodio, za 1:3.

U furioznom finišu još su pogađali Dani Olmo, Amadu Hajdara i Jusuf Poulsen, za pravi debakl Herte - 1:6!

Bila je ovo druga "šestica" danas, nakon one u duelu imenjaka iz Dortmunda i Menhengladbaha.