Banjalučanin pogodio na tuzlanskom derbiju, Sarajevo rutinski do slavlja u Trebinju (FOTO, VIDEO)

U subotnjim mečevima prvog proljećnog kola m:tel Premijer lige BiH, "bordo" tim je slavio protiv Leotara 0:2, dok je bitka za Tuzlu okončana remijem 1:1.

Sloboda - Tuzla siti, Leotar - Sarajevo, PL BiH, 20. kolo,  Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Novi trener Sarajeva Aleksandar Vasoski najavio je pobjedu u Trebinju na svom debiju na klupi i obećanje je ispunio!

LEOTAR - SARAJEVO 0:2 (0:2)

Već u prvih desetak minuta pala je odluka na "Policama", gdje su Sarajlije stekle dva gola prednosti i u nastavku su bez većih problema sačuvali prednost i upisali prvu pobjedu ovog proljeća.

Najprije je već u prvom minutu mrežu Leotara pogodio Asmir Suljić poslije gužve u kaznenom prostoru, da bi u 13. minutu Dražen Bagarić lijepim udarcem povisio prednost gostiju sa "Koševa" za kako se ispostavilo na kraju, konačnih 0:2.

Leotar: Puletić, Milović, Sekulović, Todorović, Dujaković, Krstovski, Arežina, Čolić, Perišić, Arsić, Govedarica. Trener: Miodrag Bodiroga

Sarajevo: Dizdarević, Pidro, Hebibović, Đokanović, Šećerović, Mujakić, Bagarić, Dupovac, Kapić, Čataković, Suljić. Trener: Aleksandar Vasoski

U tuzlanskom derbiju između Slobode i Tuzle sitija bodovi su podijeljeni - 1:1 (0:1).

Prvi dio susreta pripao je Slobodi, koja je imala više od igre i nekoliko šansi za pogotke, dok su "građani" u nastavku bili mnogo bolji i malo je nedostajalo da stignu i do sva tri boda.

Na "Tušnju" se vodila rovovska bitka, ali se mreže mirovale do 36. minuta, kada je Banjalučanin Fedor Predragović majstorski pogodio sa ivice kaznenog prostora.

Imala je Sloboda i stopostotnu šansu nekoliko minuta ranije kada je Predragović glavom vratio loptu u peterac, međutim tamo se niko od njegovih saigrača nije snašao pa je propala dobra prilika.

Već početkom drugog poluvremena uslijedilo je izjednačenje, a gol je postigao Mirzad Mehanović - 1:1.

Nova "desetka" Tuzle sitija Emilio Nsue debitovao je u drugom poluvremenu tuzlanskog derbija. Riječ je o igraču koji je u karijeri igrao u španskoj Primeri za Real Sosijedad, a branio je još boje Majorke, Kasteljona, engleskog Midlsbroa i Birmingem sitija, te kiparskog APOEL-a.

Igrao je za mlađe selekcija Španije, a onda se odlučio da nastupa za Ekvatorijalnu Gvineju.

Upravo je Nsue u finišu mogao da donese preokret, imao je dvije dobre prilike za pogodak, ali je odbrana Slobode uspjela da izblokira njegove udarce i poslije četiri vezana poraza izbori remi protiv gradskog rivala.

Sloboda: Bukvić, Jusić, Ćivić, Hadžić, Dž. Beganović, Kurtalić, Osmić, Predragović, Kapetanović, Balić, Karišik. Trener: Mladen Žižović

Tuzla siti: Brajlović, Šukilović, Nukić, Krpić, Karjašević, Mehanović, Džafić, Mišić, Mehidić, Dofo, Moris. Trener: Husref Musemić