Mesi u dresu PSŽ upisao jednu od najboljih asistencija u životu: Svi pričaju o magiji, kako je našao Mbapea!? (VIDEO)

Uživajte u divnoj asistenciji Lea Mesija protiv Sent-Etjena...

sjajna asistencija mesija za mbapea  Izvor: YouTube/Lev1Sa/Screenshot

Izgleda da su kritike urodile plodom. Leo Mesi ne igra ni blizu svog nivoa otkako je stigao ljetos iz Barselone u Pari Sen Žermen, ali ulaskom u važniji dio sezone - možda se to promijeni.

Samo nekoliko dana pošto je Danilo Pereira vikao na njega usred utakmice, Mesi je odigrao jednu od najboljih partija od oblačenja dresa "svetaca". Nije postigao gol, ali je dva puta asistirao protiv Sent-Etjena (3:1) i sveukupno ostavio sjajan utisak, konačno je djelovalo kao da mu se igra fudbal.

Posebno impresivno bilo je dodavanje za prvi gol Pari Sen Žermena kojim su poveli protiv velikog rivala, a kojim su uspjeli taman da anuliraju prednost Sent-Etjena pred odlazak na pauzu.

Gubili su od 16. minuta i gola Buange, da bi Mbape izjednačio u 42. Tada je Mesi pokazao zašto je najbolji fudbaler u istoriji, a dodavanje za brzonogog Francuza jedno je od najboljih koje smo ikada vidjeli od njega. Bilo ih je mnogo, ali vizija i ugao, kao i završnica Mbapea, čine ovo posebnim...

Mesi je bio na oko 35 metara od gola, iskosa sa desne strane, kada je "gurnuo" u prostor za Mbapea koji je utrčavao iza čuvara, uspio je da prije njega stigne do lopte i da savlada golmana.

Pogledajte!

Nakon toga je Mesi istom igraču asistirao i u 47. minutu i došao do desete asistencije u Ligi 1 ove sezone, po čemu je lider, da bi u 52. Danilo "dovršio" Sent-Etjen za 3:1. Vidjećemo da li je ovo naznaka Mesijeve dobre igre protiv Real Madrida koji ih čeka u revanšu osmine finala Lige šampiona.

Podsjetimo, u prvom meču PSŽ je pobijedio 1:0 golom Mbapea u nadoknadi vremena.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!