Kadeti BiH nisu mogli da zaustave "crvenu furiju": Ubjedljiv poraz "zmajića" u Bijeljini

Reprezentacija Bosne i Hercegovine (U-17) poražena je u srijedu u Etno selu Stanišići od vršnjaka iz Španije rezultatom 1:4 u prvom kolu grupe 4 elitne runde kvalifikacija za EURO 2022.

zmajići, u-17 reprezentacija bih Izvor: Promo/FSBiH

Nije dobro počelo za izabranike Nermina Šabića u Bijeljini.

Španci su do prednosti stigli u 28. minutu nakon lijepog solo prodora Alehandra Himeneza, koji je asistirao Karvalju Vijanu, a on sa 15-ak metara pogodio za vođstvo "crvene furije" - 0:1.

Do odlaska na odmor se rezultat nije mijenjao, da bi početkom drugog poluvremena u 50. minutu, gosti povisili prednost nakon što je mrežu Armana Šutkovića zatresao Hoel Roka Kasalso - 0:2.

Tračak nade za "zmajiće" ukazao se tri minuta kasnije kada je Marko Brkić na asistenciju Marsela Zrnića smanjio vođstvo Španije - 1:2.

Međutim, nada u preokret trajala je do 69. minuta kada je svojim drugim golom Vijana praktično riješio pitanje pobjednika.

Do kraja su Španci još postigli i četvrti pogodak, a strijelac je u 78. minutu iz penala bio Viktor Moreno Alkala - 1:4.

U drugom susretu naše grupe Belgija je u Ugljeviku demolirala Estoniju rezultatom 8:1.

Naredni mečevi na programu su 26. marta u 15:00 sati kad će biti odigrani susreti Estonija-Bosna i Hercegovina (Ugljevik) i Španija-Belgija (Etno-selo Stanišići).

Bosna i Hercegovina: Arman Šutković, Patrik Zrnić, Niko Božičković, Savo Šušić, Marsel Zrnić, Niko Kovač (71. Ante Prusina), Amar Jusupović, Kenan Lamadžema (88. Seid Pramenković), Bakir Nurković (87. Talha Tabaković), David Čamber (81. Luka Misimović), Marko Brkić (71. Sergej Bogdanić). Selektor: Nermin Šabić.