Gol koji je šokirao cijeli svijet - šampion Evrope je ispao! Italija opet propušta Svjetsko prvenstvo, muk na stadionu!

Autor Mladen Šolak

Sjeverna Makedonija napravila je senzaciju!

gol kojim je makedonija izbacila italiju iz baraža Izvor: Profimedia

Reprezentacija Sjeverne Makedonije pobijedila je Italiju 1:0 u Palermu i golom Aleksandra Trajkovskog u nadoknadi vremena otišla u finale plej-ofa za plasman na Mundijal.

Tamo će igrati protiv Portugala 29. marta, dok će Italijani na pauzu.

"Azuri", aktuelni prvaci Evrope, dočekali su ovaj meč kao apsolutni favoriti, uputili više od 20 udaraca ka golu Stoleta Dimitrievskog, a onda je Đanluiđi Donaruma morao da vadi loptu iz mreže.

Savladao ga je napadač gostiju udarcem iz daljine, za muk na stadionu. Pogledajte!

Italija prvi put u istoriji neće učestvovati na uzastopnim Mundijalima, jer se nije takmičila ni 2018. u Rusiji. Od njenog posljednjeg učešća, u Brazilu 2014, pa do narednog Svjetskog prvenstva, u Kanadi, Meksiku i SAD, proći će čak 12 godina!

Podsetimo, Italija je kao četvorostruki šampion svijeta na diobi drugog mjesta "vječne liste" sa Nijemcima, koji su takođe osvojili četiri titule, a iza Brazila, koji je pet puta bio prvak.

Zato će ova dramatična noć kvalifikacija ostati upamćena kao jedna od najšokantnijih u istoriji borbe za plasman na Mundijal, jer se nije mnogo puta događalo da takva fudbalska sila tako duboko potone.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!