Da li je kasno za Borusiju Dortmund? Brant ispisao istoriju Bundeslige, a asistenta Holanda čeka "brdo" para!

Borusija Dortmund nije odustala od bitke za titulu šampiona Njemačke iako je Bajern prilično odmakao.

Štutgart - Borusija Dortmund, Bundesliga, 29. kolo Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Da li se Borusija Dortmund može umiješati u borbu za titulu?

Veoma teško, s obzirom da je Bajern stekao popriličnu prednost pred samu završnicu sezone, ali izabranici Marka Rosea nisu odustali iako su pravu šansu za "salataru" propustili u posljednja dva kola - u Kelnu (1:1) i na "Vestfalenu" protiv RB Lajpciga (1:4).

Ipak, nada umire posljednja pa je Borusija pobjedom u Štutgartu zahvaljujući dvostrukom strijelcu Julijanu Brantu smanjila razliku na "minus šest" za vodećim minhenskim timom.

ŠTUTGART - BAJERN 0:2 (0:1)

"Milioneri" su odlično ušli u utakmicu i već u devetom minutu Rafael Gereiro je uzdrmao stativu, da bi tri minuta kasnije stigli do prednosti.

Ofsajd je izbjegao Erling Holand i u petercu uposlio rezervistu Julijana Branta kojem nije bilo teško da pošalje loptu u nebranjenu mrežu - 0:1.

Gol Borusije je sudija Harm Osmers najprije poništio zbog ofsajda Norvežanina, međutim, poslije intervencije iz VAR sobe, pogodak je priznat čime je Brant ispisao istoriju Bundeslige.

Bio je to najbrži gol nekog rezerviste u istoriji njemačkog prvenstva s obzirom da je već u šestom minutu zamijenio povrijeđenog Đovanija Rejnu.

Domaćin je uzvratio sa dvije odlične šanse u kojima se našao Omar Marmuš, ali se Egipćanin oba puta propisno obrukao, pa se na odmor otišlo sa prednošću Borusije.

U drugom poluvremenu se igralo uglavnom na sredini terena iako je bilo šansi na obje strane.

Najbolju za "švabe" propustio je u 62. minutu Paskal Štencl pogodivši prečku dortmundske ekipe, a kazna je uslijedila devet minuta kasnije kada je Brant sa ivice kaznenog prostora razriješio dileme oko pobjednika - 2:0.

Osim asistencije na početku meča, Holand je pogodio mrežu u sudijskoj nadoknadi, ali je gol opravdano poništen zbog ofsajda.

Ipak, neće biti nezadovoljan zbog osvojenih bodova i brojnih natpisa u evropskim medijima o njegovom transferu na kraju sezone.

Navodno je Norvežanin odbacio mogućnost prelaska u Mančester junajted, ali će zato jako teško odbiti Real Madrid, koji će prema tvrdnjama španske "Marke", ponuditi Norvežaninu šestogodišnji ugovor i "brdo" para po sezoni - između 20 i 25 miliona evra.