Džeko najgori igrač na Enfildu!

Napadač Mančester sitija Edin Džeko od većine engleskih medija najlošije je ocijenjen fudbaler u meču protiv Liverpula.

Džeko najgori igrač na Enfildu! Izvor: MONDO

Endi Kerol (dva) i Dirk Kajt su u prvom poluvremenu srušili "građane" (3:0) u posljednjoj utakmici 32. kola Premijer lige i revanširali im se za poraz iz prvog dijela sezone na Istlendsu.

Centarfor reprezentacije Bosne i Hercegovine zaigrao je od prvog minuta, ali je nastavio golgeterski post u engleskom prvenstvu. Osim činjenice da se nije upisao u strijelce, Džeko je bio gotovo neprimjetan na Enfildu, zbog čega je od većine engleskih medija počašćen najlošijom ocjenom.

"Goal.com", "The Sun", "Sky sport" su bivšeg igrača Volsfburga "nagradili" četvorkom, čime je ponio "epitet" najgoreg igrača utakmice.

Poslije utakmice sa Liverpulom, najdalje u kritikovanju Džeke otišao je "Telegraf", čiji je kolumnista Rori Smit poručio Bosancu "da se zahvali Fernandu Toresu što nije najgore pojačanje u Premijer ligi prošle zime".

U svakom slučaju, Džeko sada iza sebe ima devet utakmica bez gola u prvenstvu Engleske. Postigao je dva pogotka Arisu u Ligi Evrope i dva puta je tresao mrežu Nots Kauntiju u FA kupu.

Englezi smatraju da je to premalo za igrača koji je plaćen 27 miliona funti.

Srpski defanzivac Aleksandar Kolarov dobio je peticu, dok je najbolje ocijenjeni igrač Sitija bio golman Džo Hart (7), iako je primio tri gola.

Kod crvenih, najbolji je bio Luis Suarez sa devetkom, a odmah ispod njega dvostruki strijelac Kerol sa 8.5.