Novi korak Krupe ka tituli! "Poker" lopti u mreži Omarske, Sloga trijumfovala u sjajnom meču u Gradišci

Ove srijede odigrano je svih osam utakmica 25. kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

prva liga republike srpske 25. kolo  Izvor: Promo/FK Krupa

Fudbaleri Krupe napravili su ove srijede novi značajan korak ka osvajanju titule u prvoligaškom takmičenju i povratku u m:tel Premijer ligu BiH.

U kanjonu Vrbasa gostovala je ekipa Omarske – i nije se dobro provela:

KRUPA – OMARSKA 4:0

Ekipi kojom komanduje Vladimir Ilić gostujući sastav je odolijevao do pretposljednjeg minuta prvog poluvremena, kada je Srđan Mrzić postigao prvi od svoja dva gola na ovoj utakmici.

Poslije sedam minuta igre u nastavku, brzonogi ofanzivac Krupe uvećao je prednost domaćeg sastava, da bi u finišu, u 86. i 89. minutu, domaćin još dva puta zatresao mrežu Omarske, za ubjedljivih i sigurnih 4:0.

Učinili su to Nebojša Babić i povratnik poslije povrede Miloš Perović, pa je Krupa zadržala četiri boda prednosti u odnosu na novogradsku Slobodu, koja je na "Mlakvama" rezultatom 1:0 došla do pobjede nad zvorničkom Drinom.

Odličan meč odigrali su u Gradišci, na stadionu "Velimir Sombolac", ekipe Kozare i Sloge, koja, uz Krupu i Slobodu, pretenduje na osvajanje titule.

Vidjeli smo pet golova i trijumf Sloge (2:3), koja pet rundi prije kraja kasni isto toliko bodova za liderom.

Utakmica je odlično počela za domaće koji su poveli u 13. minutu golom Luke Đurića, ali je Sloga do odlaska na odmor preokrenula rezultat.

U roku od samo tri minuta kasnije tim Zorana Ćurguza je stekao prednost nakon pogodaka Franka Dadića i Uglješe Stevanovića.

Pola sata prije kraja, Kozara je izjednačila prelijepim golom Drage Maksimovića sa ivice šesnaesterca, da bi 15 minuta kasnije konačnih 2:3 postavio kapiten Sloge Aleksandar Milaković.

Izvor: FK Tekstilac/Nikola Kulaga

Zvijezda 09 ovog popodneva se, praktično, oprostila od borbe za prvo mjesto.

Na gostovanju u Derventi, tim iz etno-sela Stanišići poražen je rezultatom 2:0, te pred posljednjih pet kola, na četvrtom mjestu, kasni čak 11 bodova za Krupom.

Naredno, 26. kolo, koje se igra predstojećeg vikenda, od ogromnog je značaja u borbi za osvajanje titule, obzirom da će međusobne utakmice odigrati ekipe koje su plasirane od prvog do četvrtog mjesta.

Krupa će gostovati na dobojskim "Lukama", dok će Sloboda gostovati Zvijezdi 09 u etno-selu Stanišići.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!