PRIMERA: Real lavljeg srca

Prvi u nizu od četiri "El klasika" završen bez pobjednika - 1:1. Strelci Mesi i Ronaldo iz jedanaesteraca, Real izjednačio sa igračem manje.

PRIMERA: Real lavljeg srca Izvor: MONDO

Hrabrom, napadačkom igrom u posljednjih pola sata utakmice, Real Madrid je izbjegao šesti uzastopni poraz od Barselone i dao sebi nadu pred mnogo važnije okršaje sa Kataloncima, koji slijede u narednih 16 dana.

Real - Barsa 1:1 (0:0), golovima Lea Mesija u 53, odnosno Kristijana Ronalda u 82. minutu.

Njih dvojica ove sezone su postigla ukupno 90 golova u svim takmičenjima - Argentinac 49, Portugalac 41!

Mada nije pobijedila, Barselona je praktično odbranila titulu prvaka Španije.

Ekipa Pepea Gvardiole šest kola prije kraja ima osam bodova više od "kraljeva". U dosadašnje 32 utakmice osvojila je 85 od mogućih 96, pa Real sa (takođe impresivnih) 77 teško može da se nada preokretu u finišu Primere.

Međutim, nema razloga da se osjeća autsajderom u finalu Kupa kralja, koje se već u srijedu igra u Valensiji, a onda i u polufinalnim utakmicama Lige šampiona, 26. aprila i 3. maja.

Iako je bila brojčano nadmoćna, Barsa je u posljednjim minutima imala sreće da ne izgubi na stadionu Santjago Bernabeu.