PREMIJER BIH: "Svadbarski" remi u Mostaru

U posljednjem meču 22. kola Premijer lige BiH Zrinjski i Borac odigrali bez pobjednika. Prosidba na poluvremenu.

PREMIJER BIH: "Svadbarski" remi u Mostaru Izvor: MONDO

Fudbaleri Borca osvojili su prvi bod u istoriji u duelima sa Zrinjskim u Mostaru u istoriji. U derbiju 22. kola Premijer lige BiH Zrinjski-Borac nije bilo golova.

Odigran je jedan prilično dosadan meč. U ovom susretu odbrana Banjalučana bila je desetkovana, ali su izdržali da ne prime pogodak.

Borac nije imao nijedan šut na gol rivala, ali im je važan bod, kojim su na sedam bodova viška u odnosu na prvog pratioca Željezničar.

Na drugoj strani ni domaća ekipa, koja je bila u seriji od tri uzastopna trijumfa nije se baš naigrala. Imali su par udaraca, ali je na drugoj strani bio siguran golman Borca Asmir Avdukić.

PROSIDBA NA TERENU

Da meč ne padne brzo u zaborav pobrinuo se jedan navijač domaće ekipe, koji je na poluvremenu zaprosio djevojku,  te se uskoro u Mostaru očekuje svadba.

Navijači Zrinjskog razvili su transparent na kome je pisalo” Dijana ne mogu bez tebe udaj se za mene”. Dijana je odgovorila potvrdno i za potpuno slavlje budućem mladoženji nedostajala je samo pobjeda “plemića”.

SLIŠKOVIĆ PREPORODIO ŠIROKI

Leotar nastavlja sa očajnim igrama u posljednje vrijeme.

Poslije poraza na domaćem terenu od Slobode i Željezničara, poraženi su u gostima kod Širokog i to ubjedljivo 3:1. Ovim trijumfom Široki se ponovo vratio u trku za evropske kupove.  Pitanje pobjednika praktično je bilo riješeno poslije prvih 45 minuta.

Široki je preko kapitena Šilića, koji je bio precizan iz jedanesterca i Zakarića imao sigurnu prednost. U nastavku je treći pogodak postigao Vagner, a počasni gol za Leotar dao je Vranešević. Bila je to treća pobjeda novog trenera Širokog Brijega Blaža Sliškovića, koji je preporodio ekipu.

Prije Leotara savladan je Željezničar u gostima te Travnik na Pecari.

Slavija i Olimpik odigrali su meč bez golova u Istočnom Sarajevu.