FRANCUSKA: Šest golova Marseja, remi Lansa

Het-trik Djibrila Sisea za pobedu Marseja nad Kaenom od 6:1 i remi Lansa, obeležili su 23. kolo francuskog prvenstva.

FRANCUSKA: Šest golova Marseja, remi Lansa  Izvor: MONDO

Navijači Marseja imali su mnogo razloga za slavlje nakon meča sa Kaenom. Sise i drugovi su sa šest golova ispratili goste sa Velodroma i nastavili put ka gornjem delu tabele.

Pored tirjumfa Olimpika, 23. kolo francuskog šampionata obeležila je pobeda pretposlednjeg Sošoa i remi Lansa na svom terenu nakon briljantne pobede u duelu sa Lionom.

Početak meča na Velodromu nije previše obećavao - lošu reakciju odbrane domaćih na pravi način je iskoristio Tudić i u drugom minutu donio prednost gostima. Ozbiljnost situacije shvatio je Sise, koji je u 28. minutu izjednačio rezultat da bi do kraja prvog dela Valbuena u dva minuta dva puta zatresao mrežu protivnika. Sudbinu Kaena zapečatio je Sise. Reprezentativac Francuske je u drugom delu došao do prvog het-trika u tekućoj sezoni, da bi Nasri postavio konačan rezultat golom u 80. minutu susreta.

Lans nije uspeo da zabeleži četvrti uzastopni trijumf. Ekipa Nenada Kovačevića i Milana Biševca, odigrača je nerešeno sa Strazburom 2:2.

Veoma važnu pobedu ostvarili su su fudbaleri Sošoa koji su na svom terenu bili bolji od Valensijena.