SERIJA A: Pobede Rome i Sampdorije

Fudbaleri Rome dugo su se mučili na svom "Olimpiku" protiv Palerma, a tek sa igračem više pobedili su 1:0 u 20. kolu Serije A.

SERIJA A: Pobede Rome i Sampdorije  Izvor: MONDO

Ključni detalj meča dogodio se u 57. minuti kada je zbog preoštrog starta na sredini terena fudbaler gostujuće ekipe Rinaudo dobio direktan crveni karton. Već u sledećem napadu Roma dolazi do prednosti.

Nakon kornera najviši u šesnaestercu Palerma je Mansini, koji je nadvisio golmana Palerma Fontanu i tako postigao peti ovosezonski pogodak. Do kraja meča Roma je rutinski sačuvala prednost. Gosti, za koje je od 82. minuta nastupio i srpski reprezentativac Boško Janković, nisu uspeli ozbiljnije da priprete golmanu domaćih Doniju.

U premijernom meču 20. kola Serije A, Sampdorija je takodje minimalnim rezultatom savladala Sijenu.

Strelac gola vrednog tri boda bio je Antonio Kasano u finišu prvog poluvremena. To je za tim iz Đenove, koji je u Crvenu zvezdu poslao zvaničnu ponudu za Dejana Milovanovića vrednu dva miliona evra (Zvezda traži tri), bila osma pobeda ove sezone čime su na tabeli pretekli Atalantu i sada su sa 28 bodova na šestoj poziciji.

Na drugoj strani Sijena je pretrpela i deveti ovosezonski poraz čime je dodatno smanjila šanse za ostanak u ligi.