Poraz "zmajića" u Dablinu na kraju kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od vršnjaka iz Republike Irske u posljednjem susretu kvalifikacija za šampionat Evrope.

U-21: Irska - BiH 3:0 Izvor: Promo/FS BiH

Bosna i Hercegovina je doživjela peti poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u posljednjem meču Grupe F.

Bolji od izabranika Slobodana Starčevića bili su fudbaleri Republike Irske rezultatom 3:0 (1:0).

Golove za domaće postigli su Vilijam Smolbon u 16. i 81. minutu, te Ademipo Odubeko u 63. minutu.

BiH je bolje otvorila utakmica i zaprijetila preko Amara Memića, Jasmina Osmića i Ivana Bašića. Irci su poveli u 16. minutu iz prve prilike na utakmici. Kapiten Smolbon e na asistenciju Ademipa Odubeka savladao Luku Damjanovića udarcem sa desetak metara. I nakon primljenog gola „zmajići“ su stvarali šanse, ali je golman domaćih Brajan Maher u dva navrata bio uspješniji od Ivana Bašića i Aleksandra Kahvića.

I u nastavku utakmice BiH je imala blagu terensku inicijativu, stvarala šanse, ali su za razliku od izabranika Slobodana Starčevića Irci koristili šanse koje su imali. Tako je Ademipo Odubeko u 63. minutu nakon asistencije upisao i pogodak za 2:0 na dodavanje Rossa Teirneja. Svoj drugi gol na utakmici Smolbon postigao je u 81. minutu na asistenciju Tajreika Rajta.

Zmajići su takmičenje u grupi F završili sa 11 bodova, ostvarivši 3 pobjede, 2 remija i 5 poraza, uz gol razliku 9:16.

Bosna i Hercegovina: Luka Damjanović, Alen Dejanović (72. Belmin Mešinović), Nenad Nikić, Tarik Muharemović, Amar Memić, Petar Sučić (72. Dejan Popara), Jasmin Osmić, Ivan Bašić, Saša Marjanović, Igor Savić (kap.), Aleksandar Kahvić (46. Daniel Lukić). Selektor: Slobodan Starčević.