Ako hoćemo da budemo ozbiljna ekipa - ovo ne smije! Tadića pitali za dobre stvari, a on bi o lošim: To da ispravimo!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Dušan Tadić je kritikovao veliki pad u igri Srbije protiv Slovenije u Ljubljani.

Dušan Tadić kritikuje loše stvari - ovo ne smije da nam se dešava Izvor: TV Arena sport/screenshot

Srbija je igrala zaista sjajno u Sloveniji, ali nije uspjela da dođe do pobjede. Sve ono što su Živković, Tadić i Mitrović napravili u prvom poluvremenu, iznenada je "palo u vodu" u nastavku meča...

Za samo osam minuta ispustila je Srbija prednost od 2:0, a kapiten Dušan Tadić opominje zbog dekoncentracije.

"Poslije fenomenalnog prvog poluvremena, kada smo odlično igrali i sve je bilo kako treba, izašli smo nakon priče da damo treći gol, međutim... Tih deset minuta nepažnje, dekoncentracija, to jednostavno ne smije da se dešava. Ako hoćemo da budemo ozbiljna ekipa ne smije da se dešava", rekao je Tadić i poentirao:

"Moramo to da popravimo".

Tadić je ocijenio da smo u prvom poluvremenu dominirali i da je publika, u kojoj su bili i legendarni košarkaši Slovenije, ali da se ponovo pokazalo da je 2:0 najopasniji rezultat.

Upitan je Tadić da prokomentariše pozitivne stvari na meču, ali nije želio da "gura" one loše pod tepih.

"Bilo je mnogo pozitivnih stvari, treba da se fokusiramo na njih, ali uvijek želimo da budemo bolji i da se usavršavamo, ali moramo da ispravimo i loše stvari", zaključio je kapiten Srbije koji je u prvom poluvremenu prije gola Mitrovića napravio dribling koji je oduševio sve u Ljubljani.