Odmah skandal u Ligi šampiona! Ovakav crveni karton se ne pamti (VIDEO)

Malme je upisao pobjedu, a za to je u velikoj mjeri zaslužna odluka sudije.

igrač dobio crveni karton jer je slavio gol  Izvor: Twitter/@fdematch

Počele su kvalifikacije za Ligu šampiona, a već sada imamo i prvu kontroverznu odluku u ovom takmičenju. U nordijskom derbiju sastali su se Malme i Vikingur, a na meču je viđen čudan crveni karton.

Vezista Vikingura Kristal Mani Ingason isključen je u 39. minutu susreta zato što je slavio gol koji je postigao!

MALME - VIKINGUR 3:2 (2:1)

Favorizovana švedska ekipa je preko Olsona u 16. minutu povela, a onda je vezista ekipe iz Rejkjavika izjednačio. To je uradio na golu koji je bio ispred tribine sa najodanijim navijačima Malmea i odlučio je da proslavi gol tako što će ih provocirati. Sudija Muntean iz Moldavije ga je pozvao i pokazao mu crveni karton!

Već je Ingason dobio žuti karton za simuliranje u 29. minutu, ovo mu je bio drugi i morao je napolje, na iznenađenje gostiju. Protesti su bili jako burni, ali nisu urodili plodom.

Sa igračem manje do poluvremena Ola Toivonen je donio prednost svom timu, a na 3:1  je u 84. minutu povisio Veljko Birmančević. Ipak ostao je u igri Vikingur jer je uspio da u nadoknadi vremena postigne drugi gol za konačnih 3:2.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!